Skocz do zawartości

lornetka czy warto?alegro


sheratan

Rekomendowane odpowiedzi

Tento 12x40 jest rzeczywiście fajną lornetką i warto wydać na nią troszkę pieniędzy, ale nie aż tak, żeby ryzykować kupno przez Internet i w dodatku w tak niepewnej licytacji...

 

Jeżeli mogę także dodać coś od siebie, to wydaje mi się - słusznie lub nie - że sam fakt, iż ktoś sprzedaje swoją lornetkę świadczy o tym, że coś z nią nie tak - to raczej rzecz, którą kupuje się na całe życie...

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę także dodać coś od siebie, to wydaje mi się - słusznie lub nie - że sam fakt, iż ktoś sprzedaje swoją lornetkę świadczy o tym, że coś z nią nie tak - to raczej rzecz, którą kupuje się na całe życie...

 

Eee tam. Ja chętnie bym się pozbył swojej 20x60 Bressera, mimo, że jest bez zarzutu. A na razie trzymam ją tylko dlatego, że nie chce mi się zajmować sprzedażą. Jeżeli mam lepszą lornetkę, to po co mam trzymać ileś gorszych?

A Tento 12x40 także mam, ale rozkolimowana, więc wstyd mi ją sprzedawać. Chyba że ktoś chce do zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej zrób to na jakiejś cywilizowanej astogiełdzie bo na allegro przepadnie w rubinowym śmietniku.

Allegro to jak widzę bardzo dobre miejsce do strzyżenia frajerów (zamiast maszynki do strzyżenia baranów używa się tu słownictwa profesjonalny, ekskluzywny, dla zawodowców, od bardzo dobrego sprzedawcy, dla wymagająch, dla konesera który nawet by nie splunął na to gówno tak miedzy nami mówiąc) i polacy w owczym pędzie kupują ten odpustowy badziew :roll: wszedłem tam przed chwilą w dział lornetki i wręcz osłupiałem, całe tony plastiku z rubinowymi warstwami dla oszołomów wlewają się nam na rynek, czy polacy już do reszty zbaranieli kupując ten plastikowy, odpustowy, szajs :shock: :shock: :shock:

Na allegro na 4 stronach z szajsem znalazłem na prawie 200 ofert zaledwie kilka rosyjkich lornetki nadajacych się do jakichkolwiek zastosowań oraz jednego Nikona 7x50 za 1500, jednego Zeissa 7x50 za niecałe 600 zł, minoltę Aktiva za 670 zł i nawet i coś dla prawdziwych koneserów: jednego Svarowskiego 8x56 i jednego Fujinona 16x70 ale za chorendalne ceny rzędu 5 tysięcy zeta i więcej a reszta :shock: to zwykły odpustowy chłam.

Chyba czas na artykuł sponsorowany który by był umieszczony na poczatku działu lornetki i dopiero po jego przeczytaniu użytkownik wpuszczany byłby na stronę z ofertą licytacyjną już jako uświadomiony potencjalny nabywca :salu:

Ps. Coś mi się wydaje że szybciej niż w przepowiedniach Nostradamusa zostaniemy kolejną chińską prowincją i zmierzamy tam tłumnie, szybkim marszowym krokiem jak stado pędzonych na rzeź baranów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jez˙eli moge˛ takz˙e dodac´ cos´ od siebie, to wydaje mi sie˛ - s?usznie lub nie - z˙e sam fakt, iz˙ ktos´ sprzedaje swoja˛ lornetke˛ s´wiadczy o tym, z˙e cos´ z nia˛ nie tak - to raczej rzecz, która˛ kupuje sie˛ na ca?e z˙ycie...

 

Eee tam. Ja che˛tnie bym sie˛ pozby? swojej 20x60 Bressera, mimo, z˙e jest bez zarzutu. A na razie trzymam ja˛ tylko dlatego, z˙e nie chce mi sie˛ zajmowac´ sprzedaz˙a˛. Jez˙eli mam lepsza˛ lornetke˛, to po co mam trzymac´ iles´ gorszych?

A Tento 12x40 takz˙e mam, ale rozkolimowana, wie˛c wstyd mi ja˛ sprzedawac´. Chyba z˙e ktos´ chce do zabawy...

 

a za ile gotow bylbys go sprzedac, ja chetnie kupilbym go od Ciebie po jakiejs rozsadnej cenie.

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tento 12x40 jest rzeczywiście fajną lornetką i warto wydać na nią troszkę pieniędzy, ale nie aż tak, żeby ryzykować kupno przez Internet i w dodatku w tak niepewnej licytacji...

 

Jeżeli mogę także dodać coś od siebie, to wydaje mi się - słusznie lub nie - że sam fakt, iż ktoś sprzedaje swoją lornetkę świadczy o tym, że coś z nią nie tak - to raczej rzecz, którą kupuje się na całe życie...

 

Lornetka na całe życie? to taka sama bzdura jak teleskop na całe życie. Apetyt roœnie w miarę jedzenia i wzrostu wolnej gotówki. Sam miałem kilkanaœcie lornetek i sprzedałem je również w częœci przez internet. Wszystkie były w doskonałym stanie.

 

Moim zdaniem ryzyko jest znikome. Oczywiœcie, że nie ma gwarancji ale towar zawsze można obejrzeć (jeœli komuœ się chce)

 

Niemniej 40 mm do astronomii odradzam. Zaczšł bym co najmniej od 50-60 mm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.