Skocz do zawartości

M13 na szeroko


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Nie znam STL11k a i doswiadczenie poki co niewielkie. Niemniej jednak te pasy nie wygladaja na "standardrowy" banding problem opisany tutaj:

http://bf-astro.com/ccdBandAid/ccdBand-Aid.pdf

 

Natomiast w dokumentacji kamery widac cos takiego na stronie 6

http://www.baader-planetarium.de/suw_artikel/download/st11000.pdf

 

W moim Atiku 383L smugi (a nie regularne pasy jak u Ciebie) sa widoczne przez jakies 30minut po wlaczeniu kamery i chlodzenia.

Czy te pasy sa rowniez w 600s ekspozycji i/lub przy -30deg?

Zasilanie odpowiednie?

Sprobowalbym flaty, tym bardziej, ze na dole klatki widac plamy sporej srednicy.

post-26307-0-76485700-1470042202.png

 

Czy obrabiales tego stacka w jakikolwiek sposob tj. histo, krzywe itp?

 

Sprawdzilem co PI zrobi z tlem i z ABE wychodzi cos takiego:

post-26307-0-36958800-1470041188_thumb.png

 

Z innej beczki... jaki wynik z CCD inspector?

 

 

update:

A po "CanonBandingReduction" z grubsza wyglada to tak:

post-26307-0-57152900-1470044895_thumb.png

 

Pozdro

Edytowane przez Vaud
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole ostrości to tylko jeden z parametrów. Myślę że "aspect ratio" dalby wynik o wiele gorszy. Korektor albo nie daje rady albo jest źle dobrana odległość.

Taki pas to MOŻE być efekt niewłaściwego napięcia zasilania. U mnie kiedyś tak było jak próbowalem kamerę zasilać z inwertera.

No przy takim polu bez flatów to daleko nie zajedziesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wielkie dzięki za wszystkie wskazówki !

To były pierwsze ekspozycje z tej kamery, wiec trudno mi powiedzieć jak wyjdą ekspozycje 300 i 600s. Kolejne teśty przede mną :)

Kamerę zasilam ze standardowego zasilacza SBIG. Przy tej konkretnie sesji włączyłem pierwotnie cooler na -15* C i po dwóch ekspozycjach zauważyłem, ze kamera pracuje nacpoziomie ok 96%, wiec postanowiłem zjechać z temperatura do -10*C. Zauważyłem jednocześnie, ze dźiwnie sie rozgrzała. Po zejściu do -10*C cooler pracował na ok 70%. Zastanawiam sie czy wtedy jak kamera pracowała na -15, to w jakiś sposób nie podgrzała matrycy stąd efekt poziomych pasów. Przy okazji Domek mi powiedział, ze stl11k powinien byc schładzany wolńo i stopniowo. W innym wypadku, jeżeli od razu zapoda sie deltę -35*C to kamera zaczyna grzać....

Jak tylko uda mi sie zrobić kolejne testy, to zapodam fotki. W pierwszej kolejności muszę ogarnąć temat kamer, dopiero pózniej będę pracował nad oołączeniem kamery z refraktorem.

Byc może wyślę tez fotkę do Sbiga. Ciekawe co powiedzą :)

 

Pozdro

Pawel

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na marginesie- ta kamera zaczyna produkowac uzyteczne obrazki jak na matrycy ma -20. Jak ma cieplej to szum zabija wszystko

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.