Skocz do zawartości

Zestaw Mobilny i nie tylko Canon 6D MarkII lub QSI 6120wsg-8


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw Mobilny i nie tylko Canon 6D MarkII lub QSI 6120wsg-8

 

Powoli staram się skompletować jakiś wakacyjny sprzęt. Na rynku pojawiły się , lub wkrótce pojawi się coś ciekawego .

Zastanawiam się nad dwoma kamerkami skrajnie różnymi ale jakże interesującymi ...

 

W pierwszej kolejności rozważałem zakup canona 6D , ale z racji tego , że jest to już leciwa konstrukcja (2012rok), znalazłem w Internecie, że niedługo będzie zaprezentowany jego następca ! czyli o ile dojdzie do zakupu tego aparatu wstrzymam się do 2017 http://thenewcamera.com/canon-6d-mark-ii-coming-with-4k-on-september-2016/ .

 

Druga Kamera która mnie zainteresowała to QSI6120 http://www.qsimaging.com/6120-select.html .

Za jej wyborem przemawia to , że ma 8 filtrów + guider wbudowany , chip mono , -45chłodzenie . Problem będzie na pewno z zasilaniem - trzeba myśleć o jakiejś baterii extra , - może nie ogromny akumulator - ale jakaś ciekawsza bateria .

W wersji mobilnej będzie to używane na początek z 100mm obiektywem canona, potem z 200mm też canon lub FSQ-106ED i reduktor .

Poza mobilnym użytkowanie będą próby z 1,68m teleskopem (tu będzie już masakra, bo chip ma bardzo mały pixel ) - chip sony będzie można robić krótkie np 1min ekspozycję x wiele , zamiast długich (coś w stylu planetarek - tylko tu mamy 12M chip, 16Bit i dużo większą rozdzielczość , do tego pomijalne winietowanie, super płaskie pole itp...)

Co o tym myślicie ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6D jest raczej sprawdzony nawet na polskim podwórku, czy nowy dużo da więcej - zobaczymy :)

Kompletny na maxa QSI to faktycznie dobra opcja ale z własnego doświadczenia - chlodzone CCD z zasilaniem, laptopem kabelkami a prosta lustrzanka na lekkim montażyku to dwa rożne typy mobilności.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6D jest raczej sprawdzony nawet na polskim podwórku, czy nowy dużo da więcej - zobaczymy :)

 

To jest fakt ! - inna rzecz ,że ty go używasz już od np nie wiem 1-2 lat, a ja dopiero teraz chce go kupić . W tym momencie - krotko przed premierą - szkoda by było wydawać (tracić) na starszy model. Nowszy z tego co czytałem (o ile to prawda - spekulacje bo chyba oficjalnie nie było info)ma być procesor 6+ , lepszy AF , wideo 4K , i jakieś inne poprawki .

 

Kompletny na maxa QSI to faktycznie dobra opcja ale z własnego doświadczenia - chlodzone CCD z zasilaniem, laptopem kabelkami a prosta lustrzanka na lekkim montażyku to dwa rożne typy mobilności.

 

Tu masz Marcin 100% racji - *** gdyby to było takie proste to bym nie zakładał tematu .

QSI wydawała mi się bardziej rozwojowa - i korci mnie spróbowanie małego chip'a na ADL'u -

to by było coś w stylu HAMALA - i zawsze można zbinować *2 i tu na galaktyki byłoby też super , również rozdzielczość .

Results
FOV:
21.10' x 15.88'
Resolution:
0.38"/pixel
Area:
335.1 sq'
Focal length:
1680mm
Focal ratio:
f/5.6
******
Sam chipset charakteryzuje się świetną dynamiką i małymi szumami ...
Co do mobilności ?>
Na wakacjach * mam zawsze przy sobie samochód + prąd stały lub zmienny :uhm:
montaż pociągnie 1,6 kg + 100mm ogniskowej co nie ?... 5kg nośność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki montaż?

Co do nowego 6D to raczej będzie miał mniejszy pixel, tym gorzej dla wyjazdowego astrofoto, bo wzrasta wymagana precyzja prowadzenia.

Sam starałem się skompletować taki sprzęt. Na razie stanęło na HEQ5, FSQ85, 6D i Lacerta MGEN II. Nie potrzeba komputera.

 

Pozdr.

Edytowane przez qbanos
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.