Skocz do zawartości

Folder.7.X.2004. Ngc : 6239,6329,6487,6585,6646,6675.


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz na spokojnie sprawdziłem 6329 i na pewno u nas przy galaktyce nie jest to żaden syfek . Sprawdziłem klatka po klatce i pyłek by zmieniał pozycję w wyniku dryfu , minimalnego ale jednak dryfu . Na zdjęciu z sieci w zasadzie jest widoczna po lewej stronie galaktyki gwiazdka ale kompletnie nie zgadza się jej jasność . Zakładam że gościu robił w lepszych warunkach i super sprzętem co widać po zasięgu jaki ma na fotce . Tylko że gdyby przyjąć odpowiednie proporcje to nasza gwiazdka jest jaśniejsza od wielu jego jasnych gwiazdek a u niego jest zdecydowanie słabsza . Mamy więc do czynienia albo z gwiadką o wielkiej zmienności albo gościu zrobił fotkę w bardzo wczesnym stadium wybuchu supernowej i nie zwrócił na to uwagi . Koniecznie trzeba fotki powtórzyć i najlepiej byłoby aby Grzela i Domek też zrobili Ngc 6329 . Fotkę z sieci obróciłem aby pasowała do naszej .

 

6329%20.jpg

 

 

 

6329ref.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

No fakt jest. :|

 

Sorry Wam, za wcześniejsze wprowadzenie w błąd:| ale na tych fotach co ja lukałem nie było takiego zasięgu więc nie widziałem tej gwiazdki :(

 

Teraz przynajmniej mamy pewność że gwiazdka tam jest i chyba jeszcze większe przez to powody by sądzić że to... (lepiej nie zapeszać)

 

Czekam dziś uparcie na te nowe fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z godz 21-wszej . Dziura w chmurach pozwoliła zrobić kilka klatek . Zasięg jest większy i fotka bardziej wyraźna a jednak naszej gwiazdki nie ma . Prawdopodobnie mamy do czynienia z gwiazdą zmienną o dużym skoku jasności , być może nawet zmienną zaćmieniową ale to musieli by potwierdzić fachowcy . Zobaczcie sami :

 

 

6329neg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie jeszcze trochę poszukać

A-CGCG 225-070* (LEDA 59859 ) jasność 15.4

B-LEDA 2227609 -- Galaxy 

C-2MASX J17141370+4334320*" - 16.41

D-2MASX J17142832+4335038*"

E-2MASX J17132211+4354084*"

F-2MASX J17132537+4336174*"

Natomiast podejrzana "gwiazdka" zdaje się być całą galaktyką. W tym miejscu pownna się znajdowac jedna z galaktyk gromady ngc6329 oznaczona NGC 6329 19. Może być tak, ze próba jej wyciągnięcia, powoduje jej schowanie się w rozlanej ngc6329

6327cvb-th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

PiotrZ - "Od 6323 po skosie w dół i w lewo , grupka gwiazdek z otoczką ."

 

Dzięki! :)

-----------------------------------------------------

Teha, THX nigdzie nie potrafiłem znaleźć nazwy tej LEDA 59859, a tak przy okazji to z jakiego programiku korzystasz?

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie z CDC, ale do takich operacji to

Aladin Interactive Sky Atlas

http://aladin.u-strasbg.fr

Mam sciagnętą jego wersję, ale można tez przez applet javy z netu,

i tak wszystkie katalogi są ciągnięte przez net.

Nakładanie danych astrometrycznych Simbad,NED,VizieR,itd na zdjęcia DSS.

 

Ciekawe, czy jakiś inny progam umożliwia podłączenie katalogu USNO-B1.0 - gwiazdki do 21 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.