Skocz do zawartości

Sprzedam nasadkę bino SW


lumen

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu zmian sprzętowych mam do sprzedania nasadkę binokularową SW. Nasadka, którą mam od kilku lat, jest w bardzo dobrym stanie optycznym i mechanicznym. Jedynie na metalowej tulei widoczne ślady od mocowania w wyciągu. Lewy tor optyczny jest troszkę ciemniejszy od prawego, ale taka różnica jest typowa dla większości budżetowych nasadek bino i nie widać jej przy obserwacjach obuocznych. W zasadzie wybór optymalnego egzemplarza polega na tym, aby różnica w jasności torów optycznych była jak najmniejsza. Osobiście nigdy nie widziałem nasadki, w której obydwa tory miały jednakową jasność – włączając w to wyroby SW, WO czy Baader Maxbright. Piszę o tym, aby potencjalny nabywca, który nigdy wcześniej nie miał do czynienia z budżetowymi binonasadkami nie był tym zaskoczony. Dodam również, że nasadka jest poprawnie skolimowana. Polecam jej zakup, ponieważ patrzenie dwuoczne, zwłaszcza na Księżyc i planety to zupełnie inny wymiar oraz komfort obserwacji porównaniu z patrzeniem jednym okiem. Sprzedaję nasadkę ze wszystkimi zatyczkami oraz oryginalnym, fabrycznie sprzedawanym w zestawie Barlowem 2x (przydatnym do obserwacji bino przez Newtony oraz refraktory; do Mak-ów i SCT jest on zbędny). Cena 359 zł + do której należy doliczyć koszty ewentualnej wysyłki.

P1030248.JPG

P1030249.JPG

Edytowane przez lumen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.