Skocz do zawartości

Montaże Vixena


oskar

Rekomendowane odpowiedzi

Wieść niesie, że na rynku pojawią się nowe montaże Vixena (część z nich to stare w nowej szacie graficznej)

 

Takich ruchów należało się spodziewać, bo co najmniej od kilku miesięcy vixen ma kłopoty ze sprzedażą montaży serii GP w związku z tym że montaże klasy EQ5 made in China stały się zbyt konkurencyjne. Z tego co pamiętam Vixen miał nawet zaprzestać produkcji montaży GP i GP-E, a zostawić tylko GP-D (GP-DX) na który popyt nie słabnie.

Montaż najlepiej kupować najlepszy na jaki nas stać, tak więc ja radzę GPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sprostowanie  :wink:  

 

P.S. Czy to prawda ze GP-D jest do sprowadzenia za 3300zl, chodzi o Delta Optical?

 

Oczywiście że tak pytałem się ich o montaże gp-e cena 1490zł i gp-d cena 3300zł tak napisali, i jeszcze że pokrywają koszty wysyłki do klienta :D :salu:

.

 

Dziekuje pieknie za info, to wspaniala wiadomosc... Powoli sklanialem sie ku zakupowi Losmandy GM8 (uzywanego), ale to sprzet drogi i jak dla mnie na wyrost, GP-DX to bedzie idealne rozwiazanie... Jutro dzwonie do DO :D

 

I czego sie Andee dowiedziałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z musu używam GP do foto z Tak. FS-128 ok. 9kg wagi i niestety ok. 1,30metra długa tuba , albo Mewlon , podobna waga za to krótki tubus, ogniskowa 2,5 metra, czyli bardzo niekorzystna do foto.

Periodic error nie pozwala na dłuższe ekspozycje niż 60sek. z tymi teleskopami i to jedno zdjęcie na 10 jest ok. Jak trafię na optymalny punkt w prowadzeniu, zdarza się że 90 sek. się uda zrobić . W każdym razie na jeden obiekt schodzi cała noc z tym montażem , oczywiście idealnie ustawionym w ośi i na bardzo stabilnym trójnogu.

Tak mi chodzi po głowie żeby go wymienić na DX ze wzgl. na udźwig bardziej dostosowany do mojego sprzętu i oczywiście na umiarkowaną cenę.

Chyba dzisiaj wrzucę fotę M27 robioną czasami 30 i 60 sek, łącznie ok. 18 min. Nareszcie mam komputer którym mogę obrobić moje foto z lata.

 

Generalnie, ze stabilnym trójnogiem do lżejszych teleskopów ten montaż jest perfekt do wizuala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny montazy GP Vixena w DO:

 

Vixen GP-D: 3500zl

 

To jest cena z silnikami i pilotem czy bez? Wolę się upewnić.

 

Cena samej glowicy z podswietlana lunetka polarna 6x20mm + przeciwwagi 3.7kg + 1.9kg, bez statywu z tego co wywnioskowalem z informacji DO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ceny montaży są takie jak podaje Andee.

Vixen GP-E: 1590zl

Vixen GP-D: 3500zl

Ceny dotycza samej glowicy. Czyli trzeba jeszcze zaplacic za silniczki, pilota, statyw.

W przyszlym tygodniu będzie na naszej stronie cennik WSZYSTKICH produktów Vixena.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

Delta Optical

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.