Skocz do zawartości

Nie wiem co to?


Paweł W

Rekomendowane odpowiedzi

To jest przelot satelitów NOSS 2-3 (Naval Ocean Surveillance System).

Pierwszy raz zauwazylem to ciekawe zjawisko w czerwcu/lipcu 99. Na poczatku bylem w szoku i nie rozumialem dlaczego tak sa ulozone w przestrzeni te satelity :)

 

Wiecej tutaj : NOSS Double and Triple Satellite Formations .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff dzięki za odpowiedź! :salu: już 2 raz w życiu widziałem coś takiego 1 raz to chyba jakieś 3 lub 4 lata temu!Istotnie to bardzo ciekawe zjawisko!Będę mógł wreszcie oświecić moich znajomych, z którymi te satelity oglądaliśmy! A jeżeli mowa o początkowym szoku to uwierz mi-krzyczałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kilka programow ktore pokazuja trajektorie i pozycje na niebie sztucznych satelitow.

Jesli sie nie myle to w CDC tez jest taka opcja. A po za tym polecam http://www.heavens-above.com na ktorej tez mozna dosc dokladnie sprawdzic przeloty tychze obiektow, po zalogowaniu sie i podaniu swoich wspolrzednych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mówicie o satelitach lecących w trójkącie o rozmiarze około 7-8* i jasnościach pod 2-3mag czy o ich mniejszym krewnym w trójkącie o rozmiarze około 10- 15' i jasnościach pod 6-7mag bo tego malucha widuję od prawie 15 lat tak kilka razy do roku przy lornetowaniu nieba za kometami :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odrazu polować. :wink: Jak często lukasz w niebo to samo do ciebie przyjdzie. A jak regularnie obserwujesz duży obszar nieba gdzieś godzinę... dwie po zachodzie słońca to nie takie cuda zobaczysz :lol: Duże wrażenie robią satelity na trajektorii "kolizyjnej" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja także chciałbym pochwalić się że widziałem owo zjawisko o które pytał Paweł W Pierwszy raz mysłałem że to zwidy ale ponieważ obserwowało "to"ze mną jeszcze parę osób o pomyłce nie mogło być mowy Było zatem kilka opcji: lot grupowy samolotów, UFO, lot stacji orbitalnej i wahadłowca, no i wreszczie lot grupowy satelitów.

Pierwsza opcja odpadała - brak wrażeń fonicznych mogło wskazywać że to nie to. UFO - ? :D Trzecia opcja - ponieważ widziałem to drugi czy trzeci raz w życiu całkiem niedawno a wiem że wahadłowce teraz nie latają to została ostatnia opcja - czyli grupka satelitów.

Mam na koniec pytanko czy istnieje jakaś polska stronka o tych obiektach bo bardzo się tym zainteresowałem?

Dzięki Paweł! :salu:

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietia mylisz pojęcia... tak mi się przynajmniej wydaje. UFO to nie latający spodek z zielonymi ludzikami w środku ale każdy NIEZIDENTYFIKOWANY OBIEKT LATAJĄCY... czyli po naszemu NOL. Czy to zaobserwowany na radarze czy wtedy jak po imprezie będziesz wracał nawalony do domu i zobaczysz np. świetlika albo samolot i nie będziesz wiedział co to jest to wtedy masz UFO. Najważniejsze to BRAK IDENTYFIKACJI!!! :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - no ja wiedziałem o tym ale pierwsze skojarzenie w tej kwestii to właśnie latający spodek. No a z tym ptakiem o którym pisał Darek_B to też ciekawa sprawa :D Nigdy nie brałem tego pod uwagę. Czyli jak zobacze przy najbliższej okazji coś takiego to będę głośno krzyczał: "O k... UFO!" :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie to się zgadza ,bo co powiemy na ładną nieznajomą ?

UFO?  

Można przecież dostać sierpowego :mrgreen:

 

niezidentyfikowany - zgadza się

obiekt - też się zgadza 8)

latający - ??!! :lol:

 

No ale jak ta piękna nieznajoma lata to myślę, że się nie obrazi jak ją tak nazwiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.