Skocz do zawartości

NGC7000, M31, M33 z SC3


Piotrek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Około 18 była bardzo ładna pogoda, więc wpakowałem vestę z heliosem na kozła i ruszyłem do boju. Nie było księżyca i dzięki temu był zasięg ok 5. mag. North America i M31 (wrzucam dwie wersje: łagodna (Log) i wyciągnięta (DDP)) były robione o bezksiężycowej porze. M33 niestety była już w blasku moona i musiałem ustawić przesłone na 8. Wszystkie fotki robione identycznie 50x35 s (plus wspomniane zmiany przesłony). Efekty oceńcie sami ;)

 

PS mogę wrzucić pojedyńcze klatki.

m33.jpg

 

m31_log.jpg

 

m31_ddp.jpg

 

ngc7000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest super!!!!

 

wersja long M31 to kompletna klapa.

przeważnie słyszałem, że ludzie stakują klatki z różnych czasów a nie sztywno ileś razy tylesamo.

 

może zestakuj ten long z ddp.

 

m31_ddp.jpg jest genialna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl teraz o fotkach z filtrami barwnymi. :P Wpędzisz PTLa i Doomka w depresję dlatego, że podskakujesz im sprzętem za grosze :wink: .

M31 DPP - respekt. Ta fota jest zaj..... Chociaż nie byłbym sobą jakbym nie powiedział, że w sprzyjających warunkach da się jeszcze lepszą fotkę zrobić tym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ostatnie zdjęcie w tym temacie (i jednocześnie ostatnie zdjęcie robione bez filtra IR :wink: ) Mgławica Kalifornia (NGC1499). To tylko przymiarka, bo księżyc był wysoko i chmury przeszkadzały. Wybrałem 26 klatek po 60 s. z heliosem na przesłonie 4. Tylko słaaaby zarys.

 

PS Były testy z 200mm "niewiadomoco" i jak tylko trafię na ładną pogodę to pociągnę m33

ngc1499_03112004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, to czułość ICX424 na łeb kładzie ICX098. Przy tym drugim i takich czasach nie ma fizycznej możliwości na rejestrację tych obiektów.

Miałem w planach wymianę czipu w swojej kamerce, ale Steve Chamber opracował 16 bitową kamerkę, która obecnie przechodzi beta testy. Pisał, że do nowego roku upora się z nimi i będą już dostępne kity komercyjne. Chyba troszkę zaczekam.

W każdym razie gratuluję udanej przeróbki SC3 i dalej rozwijaj swój warsztat. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka była gotowa 2 tygodnie temu, więc testów będzie jeszcze wiele. Muszę się przyzwyczaić, bo to moje pierwsze kroki w DS astrofoto (nie licząc małych prób zwykłą vestą).

Hmmm... Ta 16 bitowa kamerka... Nie mogę się doczekać opublikowania dokumentacji przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.