Skocz do zawartości

Wojny miedzy userami.


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówiąć już o iście astronomicznych kosztach takiego przedsięwzięcia  :lol:  problemach logistycznych i innych pierdołach. Ja byłbym za umieszczaniem adresu IP. nadawcy przy poście. Dla mnie to jak odcisk palca... pare sekund i wiem o kolesiu wszystko.

 

83.29.2.220 - oto moje IP, jezeli mozesz Pabami podaj prosze wszystko na moj temat...

(jak sadze zaraz sie okaze ze nie jest to taka prosta sprawa z tym "wszystkim") :mrgreen:

 

Ja nie mam nic do ukrycia i nie wstydzę sie swojego nazwiska czy pochodzenia a jeśli ktoś się chowa za zasłoną anonimowości to znaczy że ma coś do ukrycia i jest nieszczery w zamiarach i tym kolegom możemy z góry podziekować za współtworzenie naszego fajnego forum astronomicznego

 

Widze ze znow traktujesz sie jako "alfe i omege", nie tobie sadzic kto ma podawac adresy i dane personalne, zwlaszcza ze nie jestes nawet czlonkiem Rady Forum. Jak zwykle wszystko wiesz najlepiej i jak zwykle wystepujesz w imieniu ogolu. Jeden poda nicka, inny nazwisko i nikt nie ma prawa wymuszac na kimkolwiek podawania danych personalnych. Nie pisze tego dlatego ze boje sie podac swoje dane czy tez nie chce tego zrobic, ale to czy podam czy nie to naprawde nie jest czyjs biznes. Poza tym sadze ze nie masz pojecia o Ustawie O Ochronie Danych Osobowych. Ja takie pojecie jako adminstrator baz danych mam, radze sie zapoznac z ta ustawa i potem dopiero wyrazac opinie w tym temacie, bo jak narazie piszesz o rzeczach o ktorych nie masz pojecia i zadne ataki personalne na moja osobe z twojej strony tego nie zmienia, chociaz pewnie zaraz nastapia.

 

P.S. 98% osob z tego forum uzywa nicka a nie nazwiska do swojej identyfikacji na forum, nie dlatego ze chca cos ukryc drogi Holmesie, tylko dlatego ze to wygodne i ogolnie przyjete... Przeprowadz sie na Bialorus, sadze ze tam poczujesz sie jak u siebie.

 

Zdrowia zycze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teha do tego co mówisz jest system ostrzeżeń na forum.

Tylko, że wówczas chyba człek pozostaje wciąż anonimem.

 

Ale zgadzam się z Pabamim, że logistycznie i kosztowo rozsyłanie listów z kodem aktywacji to trochę złożone - trzeba chyba by zatrudnić jeszcze administratora danych osobowych. Odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Ande :roll: nie dam Ci tej próżnej satysfakcji spierania się z twoim dla wielu z nas nader wątpliwym :wink: autorytetem ale tylko zacytuje przysłowie" na złodzieju czapka gore"czego jesteś gorejącym jak żagiew przykładem :):D:lol::buahaha:

 

Boisz się, ale na wskroś widzimy Cię, twoje myśli krążą wokół tej ustawy jak wokól parawanu dla twojej bezgranicznej arogancji i bezkarności ale to niebawem się skończy bo nie odróżniasz młodej rodzącej się Demokracji od zupełnej Anarchii jaką tu czynisz i stosujesz z premedytacją niegodną forumowicza :shock:

 

Ps. Do cytatu i zadne ataki personalne na moja osobe z twojej strony tego nie zmienia, chociaz pewnie zaraz nastapia.

 

Tak sobie myślę prorok czy ki ch...ra ale dochodzę na spokojnie do wniosku że jak zwykle tylko mierny podżegacz i prowokator czyli inaczej tchórzliwy anonim zasłaniający się ustawą i krzyczący o swoich prawch ale zaapominajacy o swoich obowiązkach, czyli jak codzień bez odbioru :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie swoje slynne przyslowia, to jednak idealnie pasuje do twojej osoby. Co do reszty twojej wypowiedzi to nie bede jej komentowal do to jakies chore mrzonki. Mam nadzieje ze twoj biznes bedzie nadal funkcjonowal i ze wystarczy ci kasy, przynajmniej na psychoanalityka. Co sie skonczy a co zacznie, to tak jak juz pisalem nie ty bedziesz okreslal. I przestan wystepowac wreszcie jako ogol, to co piszesz to jak do tej pory prywatne urojenia. Staram sie ignorowac takie typy jak ty, ale to forum nie powstalo dla ciebie i twoich komercyjnych zapedow. Jezeli jest inaczej to powinna to ustanowic Rada, a nie ty. Jak narazie to ty czujesz sie bezkarny i praktycznie w kazdym watku wciskasz swoje biznesowe 3 grosze.

 

W manifescie Rady znalazlem takie zdanie: Jako Rada chcemy w sposób odpowiedzialny i z uwzględnieniem różnych aspektów wskazywanych przez jej członków, czuwać nad treścią postów, tak aby uwzględniać zasadę wzajemnego poszanowania oraz zasadę ograniczonej komercji.

 

Z tego co widze sa na tym forum rowni i rowniejsi... Jedne sprawy sie zauwaza na inne przymyka oko. Mierzi mnie to kiedy zagladam na forum i w wiekszosci topikow czytam peany na temat wiadomej firmy plynace z ust jej wspolwlasciciela, oferowanego przez nia sprzetu i to jeszcze wspierane czynnie przez towarzystwo wzajemnej adoracji. Chyba po to sa dzialy dla producentow zeby w nich siedzieli, oczywiscie nie zamierzam miec pretensji jezeli beda sie wypowiadali w innych tematach (nawet mnie to cieszy), ale to co wyprawia od bardzo dlugiego czasu wiadoma osoba przekracza wszelkie granice. Ciekawe ze inni producenci czy dystrybutorzy niczego takiego nie czynia. Wiadoma osoba traktuje to forum jak lade wlasnego sklepu, czy to normalne i na miejscu, to juz pozostawiam do przemyslenia innym, ja mam wlasne zdanie na ten temat.

 

Zdrowia zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o rozważenie pomysłu o wysyłaniu wątków do kwarantanny. Np. ten już powoli zaczyna tam pasować. Wątek taki byłby dalej prowadzony w kwarantannie, a z czasem oczyszczony z wszelkich "brudów" i wprowadzony ponownie do swego działu bez możliwości modyfikacji. Chociaż swoją drogę przydało by się zwiększyć kulturę wypowiedzi. Ale tego już Rada Forum za nas nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedłóg mnie dobra jest kwarantanna. Tylko powinna być częściej stosowana. Powstaje pytanie co wtedy gdy wątek jest świetny merytorycznie, ale są w niego wplecione kłutnie. Proponowane rozwiązanie to: dać do kwarantanny, jak już temat ucichnie następuje cenzurowanie tekstu i wycinanie niepotrzebnych uwag, docinków itp. Potem temat wraca z powrotem do swojego działu, bez możliwości dodawania postów.

 

Właściwie jestem ZA ale to pracochłonne dla administratorów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie no to dla trenigu zagramy w cytaty :roll:

 

Widze ze znow traktujesz sie jako "alfe i omege"
OUT!

 

Andee pokazuj te do ocenzurowania. POWAŻNIE MÓWIE!!!

 

niech ten wątek sie na coś przyda. zamieszczamy precedensy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy ta kwarantanna to wogóle dobry pomysł?. Może dobry ale nie na wszystko.

Np. trwa gorąca debata nad naprawdę ważnym problemem natury dajmy na to technicznym w dziale ATM. Najtęższe głowy tego forum wysilają swe umysły od tygodnia, postów niosących istotne treści co niemiara, a tu jakiś jeden cymbał z drugim zaczynają się naparzać między sobą! I co? Cały wątek ma gnić w kwarantannie?

Kwestia jakiejkolwiek cenzury też jest problematyczna. nie próbujmy wrócić do minionych czasów...

To wszystko nie jest takie proste i wydaje mi się, że pozoztaje nam APELOWAĆ, MIEĆ CZUJNE OKO i STARAĆ SIĘ PRZEMAWIAĆ CYMBAŁOM DO ICH ZAKUTYCH ŁBÓW, żeby nie robili z Forum ringu dla swoich własnych rozgrywek. Musimy spróbować Ich wychować a nie zakazywać. Jeśli nam się to uda, bedzie to jeszcze jeden blask na tym łez padole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze!!! WYCHOWAĆ????? Ty słyszysz co mówisz? forum to klinika? Może jakieś dofinansowanie forum z NFZ???

Ludzie to musi działać jak wszędzie na świecie na forach albo wcale. Poco to forum jest? Do publikowania swoich poglądów na temat reszty osób?

Głównymi drzwiami wprowadzić regulacje i ogłosić! a potem wszystkie personalne teksty OUT!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę tu żadnej kliniki ani dofinansowania. Wychować to znaczy uczyć kultury wypowiedzi poprzez własne nienaganne zachowanie na forum oraz zwracanie uwagi na nieetyczność pewnych zachowań.

Dla "niereformowalnych" pozostaje totalne ignorowanie ich obecności na Forum i już. Pies też przestaje szczekać, jak się go nie drażni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Ande :roll:  nie dam Ci tej próżnej satysfakcji spierania się z twoim dla wielu z nas nader wątpliwym :wink:  autorytetem ale tylko zacytuje przysłowie" na złodzieju czapka gore"czego jesteś gorejącym jak żagiew przykładem :)  :D  :lol::buahaha:  

 

Boisz się, ale na wskroś widzimy Cię, twoje myśli krążą wokół tej ustawy jak wokól parawanu dla twojej bezgranicznej arogancji i bezkarności ale to niebawem się skończy bo nie odróżniasz młodej rodzącej się Demokracji od zupełnej Anarchii jaką tu czynisz i stosujesz z premedytacją niegodną forumowicza :shock:  

 

Ps. Do cytatu i zadne ataki personalne na moja osobe z twojej strony tego nie zmienia, chociaz pewnie zaraz nastapia.

 

Tak sobie myślę prorok czy ki ch...ra ale dochodzę na spokojnie do wniosku że jak zwykle tylko mierny podżegacz i prowokator czyli inaczej tchórzliwy anonim zasłaniający się ustawą i krzyczący o swoich prawch ale zaapominajacy o swoich obowiązkach, czyli jak codzień bez odbioru :wink:  :mrgreen:

 

Zerknij sobie McArti na wypowiedz tego rycerza w swietlistej zbroi walczacego na bialym rumaku o "czystosc tego forum". Nie bede liczyc ile w nim odnosnikow czysto personalnych, bo praktycznie co 3 wyraz nim jest. Takich wypowiedzi w jego wykonaniu moge zebrac dziesiatki jezeli nie setki i kazdy o tym dobrze wie, ale nic nie powie bo sie boi. Tak jak pisalem na tym forum poza pisanymi panuja jeszcze inne zasady. No coz ja na zlocie wam srubek w teleskopach nie dokrece i teleskopow nie skolimuje, nie dotocze wam przejsciowki, piwa wam nie postawie bo nie wywiazuje sie z zamowien, ani po znajomosci nie zserwisuje starego MTO, stad jestem inaczej traktowany. Dla mnie to EOT, zycze milej zabawy we wlasnym gronie.

 

P.S. Moglibyscie przynajmniej zmienic to zdanie ze "statutu" rady, na jakies bardziej elastyczne dla wiadomej osoby. Wtedy nikt by sie nie czepial ze cos tu jest nie tak.

 

Shame...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład jak każdy inny ale dla "ochrony twoich danych osobowych" :wink: naspisałem że jesteś z Bytomia a nie Torunia :wink:

Rozumiem że nie poczułeś się dotknięty tą zmianą adresu zamieszkania w zamieszczonym tutaj przykładowym kontekście :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie McArti na wypowiedz tego rycerza w swietlistej zbroi walczacego na bialym rumaku o "czystosc tego forum".
OUT!!!

 

Takich wypowiedzi w jego wykonaniu moge zebrac dziesiatki jezeli nie setki i kazdy o tym dobrze wie,
i dlatego Januszowe wypowiedzi o "chłopcach", "dużo się nauczaczach" obligatoryjnie OUT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje i gratuluje poczucia humoru... Widze ze mialem racje, cenzura dziala tu wybiorczo i sadze ze nic sie nie zmieni.

 

Andee, ale sorry - dokladnie mysle tak samo. Pokazales przyklad postu, ktory zaczyna lawine awantury. Zaatakowales Janusz ni z gruchy, ni z pietruchy. Abstrahuje zupelnie, czy slusznie, czy nie... To nie miejsce na takie akcje.

 

Jezeli masz watpliwosci, to przeczytaj jeszcze raz watek od poczatku do konca.

O kwarantannie zapomnijcie, bo to poroniony pomysl (mimo, ze moj). Dlaczego? Ano dlatego, ze po przeniesieniu watku do kwarantanny (czytaj: smietnika) kazdy juz sobie luzowal na maxa, no bo przeca w smietniku kultura juz nie obowiazuje. Tak wiec z kwarantanny zrobila sie speluna w ktorej powstaly najwieksze awantury i padlo najwiecej epitetow. Oj, ile to ja sie nawywalalem...

 

Tak wiec, pomysl McArtiego jest najlepszy - mimo, ze nie jest nowy, bo tak jest na kazdym duzym forum. Kazdy zwrot personalny mogacy powodowac chec odwetu jest natychmiast usuwany. Nie wazne, czy ktos ma racje, czy nie... OUT i koniec. Zauwazcie, ze nic z tolerancji nie wynika, bo i tak ludzie sie dalej pasztetem obrzucaja. Nie ma tu znaczenia "racja strony", czy dobre intencje. Zawsze to sie konczy tak samo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę McArti że nadal żywisz jakiś osobisty uraz do strofujących Cię kiedyś wypowiedzi(specjanie nie piszę że osóB) ale co najważniejsze jesteś w pełni reformowalny i wyciagnąłeś z nich prawidłowe wnioski co widać po Twoich obecnych, merytorycznych i stonowanych wypowiedziach w przeciwieństwie do co poniektórych "chłopców" z forumowskiej "recydywy" z którymi też oczywiście Out

Z tym co jest Boldem też oczywiście Out, widzę że spodobała Ci się zabawa w Pana Boga ale z nim nie możesz już tak po prostu Out bo Kler czyta i ZCHN czuwa :):D:lol::buahaha:

 

Ps. Przepraszam, bo my tu się dobrze bawimy gierkami słownymi w skojarzenia a Rada Forum zapewne obraduje w tym temacie i ma niezły zgryz co z tym fantem zrobić :| :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robta co chceta, z moim profilem tez... nie bede pisal "do zobaczenia" bo to watpliwa sprawa... problem sie Wam sam rozwiazal, mam nadzieje ze w przyszlosci podobne problemy Was omina i ze forum beda odwiedzac jedynie osoby nie zauwazajace pewnych "rzeczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Janusz ja nic do tych tekstów niemam ale jako obligo nie moga występować z prostego względu

- NIE SĄ NA TEMAT FORUM,

- ktoś może poczuś sie urażony sprowokowany,

- wywołuja lawinę,

 

I DLATEGO STAWIAM WNISEK OUT!!!

 

Jezeli sam napisze zirytowany kimś "czyśty zgłupiał!!!" OUT!!!

 

nowy regulamin wyobrazam sobie jako beziinterpretacyjny. pada tekst , treść postu cała skasowana, i np. napis "AUTOR TREŚCIĄ POSTU ZDECYDOWAŁ O JEJ SKASOWANIU"

 

zasada powinna pracowć jak karabin maszynowy. kompletnie bezmyślnie.

 

proponuje nawet wyrzucić zdania pozytywne "świetna fota , jesteś genialny" OUT!!!

 

tak bedzie przejżyściej.

określanie osób i zachowań OUT.

 

ps. ciekawe kiedy będzie corner :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedzac jedynie osoby nie zauwazajace pewnych "rzeczy".

 

a mów ale to Co Ci się nie podoba, a nie co na ten temat uważasz i za kogo masz osoby które cośtam robią, a to właśnie uważam za granice kultury wypowiedzi.

 

"Andee niepodoba mi się, że poniżasz Janusza"

jest różne od

"Andee do pięt Januszowi nie dorastasz, troglodyto jeden, przestań jątrzyć a jak ci coś sie niepodoba to sam produkuj teleskopy" OUT!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałem dołożyć swoje dwie propozycje do tematu zapobiegania bezsensownym kłótniom na forum. Proszę o poważne rozpatrzenie:

 

1. Każdy użytkownik forum musi podać przy rejestracji swoje pełne dane, ale znane są one tylko administratorom forum. Na samym forum może się posługiwać tylko pseudonimem, tak jak dotychczas. Dzięki temu każdy pozostanie anonimowy, a jego dane pozostaną do dyspozycji np. Radzie Forum w przypadku jakiś nadużyć z jego strony. Rada Forum w przypadku podejrzeń o podanie fałszywych danych może odmówić rejestracji lub poprosić o dodatkową weryfikację np. podanie numeru telefonu kontaktowego. Kwestie techniczne są moim zdaniem do przezwyciężenia, potrzeba tylko dobrych chęci ze strony użytkowników.

 

2. Robimy dział który nazywa się "Kosz", czy jakkolwiek inaczej i wrzucamy tam wszystkie śmieci. Mam na myśli zarówno posty różnej maści awanturników, jak i wiecznych malkontentów, którzy potrafią tylko narzekać, najczęściej jeszcze nie na temat. Niech się kiszą we własnym sosie, a kto chce ich czytać, proszę bardzo – znajdzie ich tam bez trudu. Tym sposobem użytkownicy chcący brać udział w merytorycznej dyskusji nie będą narażeni na czytanie wątpliwej jakości postów takich osobników. Takie działy funkcjonują na innych forach i chyba dobrze spełniają swoje zadanie.

 

To tylko dwie propozycje, jakie przyszły mi do głowy. Uważam że dobrze się stało, że kwestia awanturnictwa została poruszona. Trzeba takim zjawiskom zdecydowanie zapobiegać, bo to forum zostanie zwyczajnie zarżnięte. Przykładów tego z niedalekiej przeszłości i teraźniejszości nie trzeba daleko szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.