Skocz do zawartości

Philips ToUcam Pro740 do czego mozna go użyć?


KrzychOlsztyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam Pytanie do posiadaczy ToUCam-ów oryginalnych bez modyfikacji. Mam taka kamerke od 2 lat ale zastanawiam sie, co poza Księzycem i jaśniejszymi planetami mozna nim cykać :) jak narazie robie zdjęcia Księzyca tylko bo nie miałem czasu. Czy jakieś M da rade pstryknąć ???? Moim Celem racej bedzie Księżyc, Jowisz, Saturn, Mars, Wenus, ale jakie jeszcze obiekty nieba mozna dołączyc do tej listy z tą web kamerą??? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie tą kamerkę bez żadnych przeróbek. Niestety do DS jej nie stosowałem i moim zdaniem do tego zupełnie się nie nadaje. Za to do planet jest bardzo dobra. Jak dotąd zrobiłem nią Księżyc, Słońce i wszystkie planety z wyjątkiem Plutona.

Bardzo wciągnęło mnie również fotografowanie ciasnych gwiazd podwójnych. Zrobiłem ich dotąd kilkadziesiąt.

Możliwość stackowania pozwala w pełni wyzyskać zdolność rozdzielczą teleskopu. Ja swoim Klevzowem 200 bez większych problemów rozdzieliłem Betę delfina o separacji 0,58" a to jeszcze nie koniec możliwości tego teleskopu.

Zasięg nieprzerobionej kamerki (5 kl/sek) oceniam na 11 mag. Oceniam to na podstawie księżyców Saturna, których się 5 rejestruje.

 

Teraz poszukuję osoby, która przyjmie kamerkę do przeróbki choćby na SC1, oczywiście za opłatą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ja mam jak narazie Celestrona Firstscope 114eq i cosik tam próbowałem ale z ręki i z oryginalnym obiektywem z ToUCama 740 takze nie jest to zadna rewelacja ale moze wrzuce tu te 1 kroki. Jak zrobie w najblizszym czasie jakies konkretniejsze zdjecia to tez sie podziele z Wami wynikami :) Pozdrawiam i pleas bądzcie delikatni :) to 1 sesja i do tego z reki ostrość ustawiana na tzw OKO :) :mrgreen:

moon7_121_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna fotka - świetna na pulpit. Oczywiście jeśli nie masz nic przeciw.

I mysle że spokojnie ze złączką telep-webcam poradzisz z planetkami i kraterami na księżycu (bedzie co wrzucać na pulpit)

Ja kambinuję jak podłączyć do telepa Canona Powershota a300, ale to temat do innego działu.

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Ok pozwalam, pulpit, rozsyłanie e-mailami itp dozwolone i to bardzo :) narazie mam zrobiona prowizorycznie złączke ale chyba wnet zakupie w Astrokraku bo to bedzie lepsze rozwiazanie :) Jak chcecie to mam jeszcze 15 zdjęć z tej samej sesji z 2/3 Września :) teraz Łysy bedzie cora lepiej widoczny z miejsca, gdzie mi wygodnie go focić, to postaram sie cos popstrykac i moze Saturna pocykam troche :) Pozdrawiam i mam pytanie do RUBINJAKUB1 :) Tez jesteś z Olsztyna? ja dzielnica Dajtki wpadaj na obserwacje, pomozesz mi cykac foty hehe :mrgreen: A co mi tam wrzuce jeszcze jakiegos moona :)

moon11_thumb.jpg

 

moon10_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę zabaw ToUcamem 740pro w ognisku Celestrona 114/900 dzisiaj wieczorem tj24:11.2004. Godziny około 19:20 do 20:50. Warunki pogodowe: Kiepskie, a chwilami b kiepskie, chmurki co chwile latały jak szalone i spory wiatr, pełnia praktycznie, a zdjęcia cykane przez szybę okna balkonowego. Nie miałem czasu tego obrabiac programem ale moze na dniach sie Regi pobawię, bo mam koło 450 zdjęć i troche filmów pokręciłem :mrgreen: to dopiero 2 moja sesja w połaczeniu Kamera-Teleskop takze amator jestem jeszcze :D

oto próbka:

moon102_thumb.jpg

 

moon100_thumb.jpg

 

picture_57_thumb.jpg

 

picture_55_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem Dzisiaj to porobie, ale pisałem przecież, że ten materiał jest bezposrenio wrzucony :D Dzisiaj przepuszcze to przez Regi 2 itp, mam juz też PhotoShopa 7.0 , to mi troche pomoże, w obróbce zdjęć i zobaczymy co sie wydobedzie z tego materiału jaki mam na komputerze :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.