Skocz do zawartości

Sadr i okolice - drugie podejście :)


Ciechan

Rekomendowane odpowiedzi

Sadr zanurzony jest w pięknych mgławicach jak w morzu :D

To już drugi raz próbuję zebrać materiał, żeby go pokazać.

Tym razem ok 7h rdb zebranych prze QHY8L za pomocą TS APO 130.

 

Sadr2.thumb.jpg.56c17da9a39e6ea7a6ac847d16df5016.jpg

Sadr8.thumb.jpg.8b67771d0b7d8ee9f1fe8f1cb8363d99.jpg

i wyciągnięte...

Edytowane przez Ciechan
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ciechan napisał:

Udostępniłeś cały katalog. Stacka tam nie widzę poza M31 i czymś jeszcze. Pobrałem klatki i próbowałem je skalibrować moimi darkami i biasami z QHY8L ale nie wyszło to za dobrze. Szum wylazł jak z Canona - takie podłużne krechy. Coś tam pomodziłem w PS.

Sadr.thumb.jpg.a1e8c166bafb2a760fb974cac997ed2b.jpg

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Udostępniłeś cały katalog. Stacka tam nie widzę poza M31 i czymś jeszcze. Pobrałem klatki i próbowałem je skalibrować moimi darkami i biasami z QHY8L ale nie wyszło to za dobrze. Szum wylazł jak z Canona - takie podłużne krechy. Coś tam pomodziłem w PS.

Sadr.thumb.jpg.a1e8c166bafb2a760fb974cac997ed2b.jpg

Hej. Przepraszam, mam słabe łącze radiowe z domu i wrzuciłem stacki licząc, że się wgra, a tu d....

Pod tym samym linkiem masz dwa pliki light-binning_1.fit i light -binning_a.fit

oba są skalibrowane biasami i darkami. NIE były kalibrowane flatami, bo mam problem z flatem na 8L (opisywałem to w innym wątku)

Ja całą obróbkę robiłem tylko w pixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ciechan napisał:

Boję się wyciągać to za bardzo na krzywych, bo wydaje mi się, że wtedy zdjęcie traci realizm... Ale może się mylę:

Nie bój się, ja się nie boję tylko ciągnę ile się da. Zawsze można skasować, a zebrane doświadczenie w głowie zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ciechan napisał:

Hej. Przepraszam, mam słabe łącze radiowe z domu i wrzuciłem stacki licząc, że się wgra, a tu d....

Pod tym samym linkiem masz dwa pliki light-binning_1.fit i light -binning_a.fit

oba są skalibrowane biasami i darkami. NIE były kalibrowane flatami, bo mam problem z flatem na 8L (opisywałem to w innym wątku)

Ja całą obróbkę robiłem tylko w pixie.

Wez mi przypomnij, co tam się dzieje z flatem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

Wez mi przypomnij, co tam się dzieje z flatem? 

Robiłem moja kamera wiele razy flata. Za każdym razem w obszarze od środka ku górze pojawiała mi się jakaś ziarnistość, która masakrowała materiał podczas kalibracji :(

Nie mam pojęcia skąd się bierze. Sprawdzałem cały tor optyczny i matrycę. To nie żadne zanieczyszczenie, para ani szron. Nie mam pojęcia skąd się to brało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Wyciągnij z tego LUM o ile już tego nie zrobiłeś. Podciągnij kolor na RGB i później zmieszaj z L - ja dałem w PS 75-80% na warstwie L. A no i trochę powalczyłem ze "świńskim różem" :)

Dzięki za podpowiedź :) U mnie efekt tej operacji jest taki:

 

Sadr7.thumb.jpg.f225b8fb62246c7cfd6cdc46e82c3731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, HAMAL napisał:

Ja mam taką dziwną uwagę :D Po co robiąc trudne w naszych warunkach RGB dodatkowo pchać się w Sadr-a? Nie lepiej zrobić okolice i mieć połowę problemu z obróbką mniej? 

Pewnie masz rację :) Problemów z obróbką było bu dużo mniej. Ale i zdjęcie byłoby dużo mniej ciekawe... Przynajmniej w moim odczuciu ;) (oczywiście to jest kwestia bardzo subiektywna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.