Jump to content
Pablito

[ Giełda / ATM i DIY ] System naprowadzania na obiekty (DSC) BlueTooth

Recommended Posts

System naprowadzania na obiekty (DSC) BlueTooth

Witam!

Masz problemy ze znalezieniem obiektów na niebie albo chcesz je szybko znaleźć? Poszukujesz taniej alternatywy dla systemów go-to? System naprowadzania na obiekty (Digital Setting Circles) jest doskonałym rozwiązaniem. Można go stosować w teleskopach Dobsona (również na platformie paralaktycznej) jak też w montażach paralaktycznych.

System oparty jest na dwóch enkoderach wysokiej rozdzielczości, które umieszczone są na obu osiach teleskopu. Wybieramy z bazy danych obiekt a system "mówi" w jakim kierunku i o ile przesunąć teleskop aby trafić w ten obiekt. Sygnał z enkoderów dostarczany jest do boxu z elektroniką, która przetwarza go na informacje odczytywane przez programy astro. Do najczęściej spotykanych zalicza się: The Sky, Starry Night Pro, SkyMap Pro, Hello Northern Sky, PalmDSC, SkEye, Sky Safari czy Astromist.

System współpracuje z urządzaniami mobilnymi z systemami: Win Mobile, Palm OS, iPhone OS, Android

Obecnie system mocno się zmienił. Mniejszy rozmiar, mniejszy pobór energii oraz zasilanie przez gniazdo micro USB (5Volt).

Oferuję DSC z łącznością poprzez BlueTooth, USB czy RS232. Jest możliwość nabycia systemu z enkoderami lub bez.

Ceny:
1. Zestaw do samodzielnego zlutowania (PCB plus części): 400zł 
2. Pkt 1. plus enkodery 8192ticks: 700zł
3. Gotowy box z elektroniką i kablami: 600zł
4. Gotowy box z elektroniką, kable plus enkodery 8192ticks: 900zł
Obudowa plastikowa w standardzie. Aluminiowa obudowa +50zł

Cena bez względu na rodzaj łączności. Można stosować enkodery o różnych wartościach, nawet te 500CPR (tj. 2000ticks). Jestem w stanie pomóc w podłączeniu enkoderów posiadanych przez Ciebie :)

Jeść możliwość dokupienia za niewielką kwotę odpowiednio przygotowanych śrub do popularnych Synt, LB itp. Doradzę przy montażu.
Ze względu na ograniczoną ilość enkoderów na stanie, czas realizacji może się wydłużyć.

Pozdrawiam!

• Oferent
    Pablito
  • Date
    10/03/17
  • Cena
    400,00 zł
  • Kategoria

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 76 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Love
        • Like
      • 44 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
        • Love
        • Like
      • 123 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.