Skocz do zawartości

Nikon CP 8700


Radek Z

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż 8700 nadaje się wyśmienicie do celów w jakich został przezemnie zakupiony, a zważywszy na moje zdolności fotoamatorskie (jak i zasobnośc portfela) uklasowały go na znaczącej 1 pozycji w sprzęcie jaki miałem do wyboru. Canon 300D klasował sie poza sfera moich zainteresowań finansowych, a na moje pytania dotyczące tegoż modelu uzyskiwałem zniechęcające odpowiedzi (wynikające z danych serwisowych) - może niesłusznie.

Co do możliwości 8700 to czas otwarcia "migawki" max 10 min, czułość 400 iso, zatem wyklucza go to z astrofoto, chociaż ma dobrą matrycę 8.31 mega. Natomiast ma dobry obiektyw, nierotacyjny zoom, montaż przejściówek jest możliwy. Nie wiem czy jest jakieś alternatywne oprogramowanie do niego, ale właśnie sprawdzam.

Hmm Darek, ale jak ja podepne to to co mam do twojego Saligora, plasteliną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma rzeczywiście do 10 minut ale z węzykiem elektronicznym bo z programu tylko do 8s, po przegladnieciu jego patrametrów z:

 

http://www.dpreview.com/reviews/nikoncp8700/page2.asp

 

Widzę ze ma jak myślałem duży i w dodatku na zewnatrz wysuwany, długi obiektyw ale przy jego aż 8 krotnym Zoomie nie ma go co podłanczać na siłę do teleskopu (no może poza Moonem) tylko lepiej założyć go na jakiś mały montażyk paralaktyczny z napędem, Koziołek lub Cykadełko i robić ładne fotki sklłdając po kokanaście 2-3 minutowych ekspozycji na 400ASA z odjęciem Darków i zrobieniem flatów powinien dać bardzo dobre rezultaty, szczególnie zimą na mrozie bo jego 8-mpixelowa matryca ma niewielkie rozmiary i będzie się mocna grzała i szumiała letnią porą jak mój dotychczasowy CP-4500 :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez mówiłem, że na plastelinie będzie jak znalazł. :rr:

co do wężyka, to trochę na niego poczekam chyba, tak do stycznia przynajmniej, więc pozostanie mi 8 sekund.

Chociaz to chyba nie dko końca jest prawda, bo przyt manulanym ustawieniu coś widziałem do time, ale sprawdze to w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.