Skocz do zawartości

Na prezent


Kasiapol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

chciałabym kupić znajomym w prezencie teleskop. Prezent z okazji ślubu, by mogli na nowej drodze życia pooglądać z bliska trochę nieba. Budżet 800 zł. Oni są totalnymi amatorami i sprzęt służyłby im do oglądania nieba przy romantycznych kolacjach na tarasie. Miejsce: centrum Warszawy, taras na dachu budynku. Czy jest szansa znaleźć coś w tej cenie? Zależałoby mi na prostocie obsługi i tym, żeby mogli cokolwiek pooglądać (jeżeli to z centrum Warszawy w ogóle możliwe). A może nie i powinnam odpuścić? Sama też się na tym całkowicie nie znam, więc mam nadzieję, że dostanę tu jakąś poradę.

Pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowożeńcy nie interesują się astronomia to teleskop  może być mocno nietrafionym prezentem. Nie raz już tak było, że po roku kurzenia się w kącie pokoju trafia na giełdę za pół początkowej wartości.

Co do romantycznych kolacji to chciałbym wierzyć że teleskop jest niezbędnym elementem ;-) 

Proponuję iść do warszawskiego oddzialu Deltaoptical.pl lub Teleskopy.pl i wybrać coś na miejscu mocno trzymając się ustalonego budżetu, nie dając namówić się na nic droższego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wydaje się być pomocnym elementem :) Oni oboje tak bardzo, bardzo amatorsko się astronomią interesują. Koleżanka chciała kupić im na rocznicę w tym roku, ale odpuściła ze względu na wydatki weselne, więc wiem, że się ucieszą i przynajmniej chwilę będą zaangażowani :) Tyle tylko, że jak zaczęłam przeglądać i czytać fora i strony - powstał mi ogromny mętlik w głowie i przekonanie, że za taką kasę mogę kupić jedynie lupkę, którą dołączali kiedyś do cukierków.  Przejdę się do tych sklepów, dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kasiapol napisał:

... więc mam nadzieję, że dostanę tu jakąś poradę.

Cześć. Wybrałaś dobre miejsce na szukanie porad :)

Niestety w tym budżecie będzie ciężko. Jako że to dorośli ludzie, to zakładam, że nie możesz podarować im "pół-zabawki". Szybko odkryją, że tani teleskop ma sporo wad. Może i znalazłaby się w tych pieniądzach niezła tuba, tak już montaż (czyli wszystko to, na czym teleskop jest ustawiony) w zestawach za tę kwotę będzie słaby. Chybotliwy i niestabilny. Masz możliwość powalczyć z ceną? A może ktoś jeszcze ze znajomych chce się dorzucić?

Co do obserwacji z centrum Warszawy, to zgaduję, że zdajesz sobie sprawę, że nie ma za bardzo szans na obiekty głębokiego nieba (mgławice, galaktyki itp). Jednakże Księżyc i planety da się obserwować z centrum miasta, a widok Saturna czy kraterów księżycowych też potrafi bardzo cieszyć!

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.