Skocz do zawartości

Canon 750D pytanie do posiadaczy


Szychor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż aktualnie posiadam zmodyfikowanego  canona 450D(fotki robię na star advenurer   obiektywami 14mm i 135mm) i mam możliwość kupienia w dobrej cenie body 750D lecz jest jedno małe ale.Na cloudynights znalazłem wątek właśnie o 750D  w którym użytkownicy piszą o bandingu od pixeli autofokusa. Pytanie do posiadaczy tej puszki czy u was banding występuje na waszych fotkach i jeśli tak to w jakim stopniu.

PS
Żeby nie bić postu pod postem to może jeszcze zapytam co wybrać z canonow na coś lepszego od 450d ? Jakieś body do 2000zł max.

Edytowane przez Szychor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szychor napisał:

Witam, otóż aktualnie posiadam zmodyfikowanego  canona 450D(fotki robię na star advenurer   obiektywami 14mm i 135mm) i mam możliwość kupienia w dobrej cenie body 750D lecz jest jedno małe ale.Na cloudynights znalazłem wątek właśnie o 750D  w którym użytkownicy piszą o bandingu od pixeli autofokusa. Pytanie do posiadaczy tej puszki czy u was banding występuje na waszych fotkach i jeśli tak to w jakim stopniu.

PS
Żeby nie bić postu pod postem to może jeszcze zapytam co wybrać z canonow na coś lepszego od 450d ? Jakieś body do 2000zł max.

Pod obiektyw fotograficzny to niezbyt trafny wybór, chociażby ze względu na mały piksel. Lepiej się sprawdzi chętnie kupowany pod astrofotografie canon 1100d, choć ja bym brał 5dmk2 lub 6d, napewno będziesz zadowolony. Poniżej ciekawy link https://www.ideiki.com/astro/EOS.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szychor napisał:

Ceny używek 5D i 6D troche akurat zabójcze na moją kieszeń więc zostaję chyba wybór 1100D i przełożenie do niego filtra z 450D.

Sprzedaje obecnie na forum super zadbany egzemplarz 1100d także w razie czego odezwij się na pw. Nie wiem czy jest sens wyjmować filtr z 450d, bo to podwójna robota. Za koszt usługi kupisz filtr baadera do 1100d, choć wielu usuwa tylko filtr oryginalny i nie montuje baadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gryf188 napisał:

Zawsze jakiegoś filtra IR/cut będziesz potrzebował , jak nie zamontowanego na stałe przed matrycą , to zamontowanego w innym miejscu. Inaczej będziesz miał plackowate gwiazdki . A przełożenie filtra to może być karkołomna operacja .  

W canonie jest kilka filtrów, a wyrzuca się ten sprzed matrycy i nie trzeba nic wstawiać. Kolega wykonał mi taką operację w 6d i wszystko gra, nawet af można ustawić po takiej operacji jakby ktoś chciał focić w dzień. Nie ma też żadnych plackowatych gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Winter napisał:

Kupiłem modyfikowanego 5D mk 2 za ok 2200 na giełdzie, także zastanów się nad wyborem :)

Zdecydowanie lepszy wybór niż 750d. Mały szum i duży piksel wybaczający błędy montażu. Tylko trzeba uważać na mocno zjechane egzemplarze z przebiegiem 300-400 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, peter5 napisał:

W canonie jest kilka filtrów, a wyrzuca się ten sprzed matrycy i nie trzeba nic wstawiać. Kolega wykonał mi taką operację w 6d i wszystko gra, nawet af można ustawić po takiej operacji jakby ktoś chciał focić w dzień. Nie ma też żadnych plackowatych gwiazd.

Gdzie znajduje się te kilka filtrów? Wydaje mi się, że jest tylko jeden bezpośrednio przed matrycą i to jest ten który się wymienia/ usuwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą puszkę (750D) od 2 lat i nie mam zastrzeżeń. Żadnego bandingu i nadmiernego szumu nie stwierdziłem. Oczywiście 6D to klasa wyżej no i wyraźnie większy pixel co przy dłuższych ogniskowych jest zaletą a przy krótkich niekoniecznie. Zobacz fotki z mojego 750D podpietego do Newtona 200/1000 Słonecznik i SW ED 120/765 (Triplet). Cały kadr, bez kadrowania.5ac68d791fb4e_170526M6327x300CanonIS01600WolaWadysawowskaw9.thumb.jpg.38febb2b5130c3d695b053919cf1df4f.jpg5ac68d886de9d_TripletLwa31x300CanonISO1600WolaWadysawowskaw4-2.thumb.jpg.eba9ae1a3fff0b7bd10e9734eeb1b22d.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.