Skocz do zawartości

Problem z guidingiem ?


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Wczorajsza nocka stracona ponieważ klatki które schodziły wyglądały tak jak załączone poniżej. Jest to klatka 600s z Sbiga 2000XCM i ED80.
Przy 300s defekt był o połowę mniejszy. Czy to może być wina zbyt małej gwiazdki wybranej do guidingu ? (wybierałem największa widoczną poprzez kliknięcie na nią) Ogólnie Maxima miałem ustawionego pod Canona 400L i SBIGa, ale zmieniłem odpowiednie parametry tzn. Focal lenght i aperture.
Wczoraj miałem problem z wilgocią/szronem na matrycy podczas działania coolera więc musiałem go wyłączyć - szron/wilgoć zeszła.
Bardzo was proszę o wskazówki bo nie wiem co zrobić, a nie chciałbym stracić kolejnej nocki.

5ac8b21a2a15c_AutosaveImage-003.jpg.509727a45ccebd87e2222a1871a04c72.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wybieraj zawsze najwiekszej gwiazdy

kalibracja poszla bez probelmu i narysowal ladna L?

Kliknalaes na pewno na gwiazdke ktora chcesz aby wygral do prowadzenia?

image.png.f7c647c39623f70a5cd4778ef2107641.png

speed X i Y powinny byc zlizone wartosci,

Reguluj na mniejsze wieksze wartosci Cal. time X i Y gdy kalibracja nie idzie.

 

Pokaz jakis wykres guide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się problem takiej natury, że nie widzę gwiazdek do zaznaczenia do guidingu i chyba wczoraj było to samo. Próbowałem w okolicach M81 i Betelgezy i nic nie widać.
Guiding robię tą samą kamerą.  Wcześniej nie było z tym problemu - jednak podczepiony był obiektyw a nie ED80.5ac92923c95d5_Beztytuu.thumb.png.4867869c5b523947534ebd8a9658a985.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświeć latarką w guider czy w ogóle rejestruje coś, potem daj go na obfity w jasne gwiazdy teren sprawdź ostrość, gain itd. Musisz systematycznie wyeliminować wszystkie możliwe przyczyny.

Ostatnio 5 min walczyłem z guiderem a zapomniałem że mam filtr SII na nosku :D

 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guiding robię przez tą samą tubę co zbieram materiał. Ostrość jest na 100% bo ustawiam przez maskę. Spróbuję za niedługo czy w ogóle chip guidera zbiera jakiekolwiek światło, jeżeli tak to niedobrze bo będę w kropce. Spróbuję odinstalować maxima i zainstalować jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile adu masz na tej klatce? Włącz okno information z opcja area. Wygląda to na wyjarane pixele. 

To że betelgeze masz na środku głównego chipa neo oznacza przecież że będzie widoczna na chipie dp guide. 

Bez korektora edek może dawać po brzegach brzydkie (rozciagniete, jajowate) gwiazdki które są za słabe aby je zarejestrować. Jednak to wg mnie słaba teoria... 

 

Jak dobrze pamiętam trzeba włączyć opcje pier flip, aby po flipie guide działało bez ponownej kalibracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie noce próbowałem coś z tym zrobić i nadal nie wiem co z tym począć. Dziękuję za pomoc.
Mam w zanadrzu lunetkę i asi120, zainstaluję phd2 i na tym się sprawa zakończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.