Skocz do zawartości

Sprzedam refraktor TS Photoline Triplet APO 115/800 OTA z walizką


kjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Trudna decyzja, jednak ze względu na stan zdrowia (problemy z kręgosłupem po wypadku a ostatnio operację kolana) zdecydowałem się wystawić na giełdzie swoje APO. 
Zostawiłem sobie mniejsze teleskopy. 

Tuba taka jak tu:

http://www.teleskop-spezialisten.de/shop//ED-APO/100-115mm/TS-PHOTOLINE-115mm-f-6-95-Triplet-Apo-2-5-RPA-eyepiece-extractor::1636.html

Sprzęt zakupiłem na giełdzie jakiś rok temu. 

Nie jest to nowy sprzęt, jakieś paproszki widać na szkle. Widać ślady użytkowania. 

Po zakupie miałem duży problem z tym teleskopem. Mianowicie nie trzymał prawidłowo kątówki - pod wpływem ciężaru okularu kątówka obracała się w dół. Poprzedni właściciel nie miał tego problemu, korzystał z kamery. 
Dzięki pomocy kolegów z forum udało się problem naprawić. Prosta sprawa, wystarczył pasek taśmy teflonowej położonej pod pierścień trzymający kątówkę - widać to trochę na ostatnim zdjęciu. 

Ja korzystam z tego teleskopu tylko do obserwacji wizualnych. 

Cena 4100zł z wysyłką kurierem. Ale wolałbym odbiór osobisty na terenie Trójmiasta.

apo-01.jpg

apo-02.jpg

apo-03.jpg

apo-04.jpg

apo-05.jpg

apo-06.jpg

apo-07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.