Skocz do zawartości

Lornetką 1000-1500zl


Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić lornetkę do ręki do Max 1500 zł. Większość tematów jest o tanich lornetkach. Poczytałem wstępnie i sa jakieś opcje 10-50 lub niektórzy twierdza ze 10-60. Pytanie jednak jakiej firmy. Chyba ze macie inne opcje.

 

Nie chce teleskopu ani niczego ze statywem. Fotografuje w nocy na długich czasach i naprawdę czasami moze byc nudno ale nie chce dodatkowo obradować sie innym sprzętem. Dodatkowo jadę na polowanie na zorze wiec tez bedzie wtedy używana. 

 

Dzięki z góry za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2018 o 20:56, berkut123 napisał:

Tę sa strasznie ciężkie. Nie chce popełnić beldow z teleskopu i by kupić a potem nie uzuwać. Choć zarobiłem na transakcji to jednak straconego czasu sie nie wroci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Poczytaj artykuły jak w linku niżej. Są lornetki podzielone na grupy cenowe, choć dużo jest dachówek.

http://wzrokowiec.com/

Ja poleciłbym Lunta Engineering - 7x50 FMC, seria MS albo 10x50 ale mają ogniskowanie indywidualne i waga 1,3kg

Nikony są znane jako przyzwoite optycznie. Ta morska to pewnie dlatego że ponoć może wpaść do wody na 1m głębokości i może leżeć 1 godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krzkrz napisał:

Nie tak dawno przerabiałem ten temat i wybrałem Nikona EX Jedyna poniżej 1000 zł z testowanych przeze mnie choć  pewnie dokupię DO ED 8x42 jako mobilną:)20180626_190859.thumb.jpg.117bef82d5cff6e4b97a615b5dca72db.jpg10x50 

Zastanawiałem sie nad nim ale ma realnie skrajne opinie. Cieżko tak naprawdę dowiedzieć sie prawdy. Jaka jest twoja opinia? 

 

16 godzin temu, zbyszekzz napisał:

Cześć

Poczytaj artykuły jak w linku niżej. Są lornetki podzielone na grupy cenowe, choć dużo jest dachówek.

http://wzrokowiec.com/

Ja poleciłbym Lunta Engineering - 7x50 FMC, seria MS albo 10x50 ale mają ogniskowanie indywidualne i waga 1,3kg

Nikony są znane jako przyzwoite optycznie. Ta morska to pewnie dlatego że ponoć może wpaść do wody na 1m głębokości i może leżeć 1 godzinę.

Właśnie podobno so naprawdę dobre do nocnego oglądania. 

Twoja strona wiele podpowiada ale nie wiele o oglądaniu nieba. Tu jest problem. Choć dobra opinie dostał M7 i moze nad nim powinnien sie zastanowić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rak-photo napisał:

http://wzrokowiec.com/archiwa/2221#more-2221

 

ciezko wyczuć co kopic bo opinie skrajne 

Mam tego Nikona , kupiłem za 250 zł używaną . Mechanicznie jest ok, nie zgadzam się z tym opisem " lornetka jest ciężka i za szeroka dla osób o małych dłoniach. Muszle oczne twarde i niewygodne, w okularach czy bez . Do tego dochodzi konieczność ciągłej korekty dioptrii, której pokrętło jest zdecydowanie zbyt luźne". Optycznie  jest średnia , ale nie jest taka zła  - kwestia tylko czy przy takiej podwyżce cen nic lepszego się nie znajdzie. Dla mnie istotna była dostępność na rynku wtórnym i pole widzenia -dlatego ten Nikon.

 

Edytowane przez berkut123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.