Skocz do zawartości

Alternatywa dla Geoptik EOS-T2


Sebo_b

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ostatnio postanowiłem podłączyć obiektyw Canona do kamery ZWO, tworząc tym samym bardziej mobilny zestaw do szerszych kadrów. Do wyboru miałem chińskiego ZWO EOS-T2 za około 250zł albo porządnego Geoptika za około 520 (eos-t2) + 165 (ring) + 152 (adapter do szukacza) = 837 zł. Chiński adapter nie miał mocowania do statywu ani szukacza, więc odpadł. Geoptik moim zdaniem ma mocno przesadzoną cenę.

 

W tym akurat czasie Janusz/Astrokrak toczył mi śruby do kolimacji (mogę też zamieścić jak to wyszło) - przy okazji rozmowy telefonicznej zapytałem go o zdanie i podjął się zrobić dla mnie taki adapter.

 

Co dostałem:

- dobrze wykonany adapter z porządnego kawałka metalu, wyczerniony

- wewnętrzny gwint filtrowy 2" (M48x0,75)

- drogę optyczną 26.5mm + złączkę do przedłużenia tej drogi o 5mm. EOS ma 44mm backfocusa, kamera ZWO chłodzona 17.5mm a niechłodzona 12.5mm, więc pójdzie z tą i tą.

- uchwyt do szukacza

- gwint do statywu

- polskie rzemiosło

 

Nie sprawdzałem jeszcze na gwiazdach, ale na oknach sąsiadów wszystko elegancko działa i ostrzy.

 

Całość wykonana za 300zł + wysyłka.

 

Quote

Korpus główny ze stopą statywową i gwintem filtrowym 2" zrobimy za ---------------220 zł
Pierścień dystansowy T2 za -------------------------------------------------------------------------50 zł
Podstawa szukacza w standardzie Vixena/SW z mocowaniem to koszt------------------ 30 zł
Razem to się zamknie w---------------------------------------------------------------------------- 300 zł

 

Więc jeśli będziecie szukać podobnego sprzętu to polecam warsztat Janusza!

 

20180710_184758.jpg

20180710_184822.jpg

20180710_184857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem też go pod uwagę, ale nie znalazłem dostępnego w PL sklepach (ale nie dzwoniłem). Na niemieckiej stronie dostępny za 90EUR, więc niewiele taniej od Geoptika, a ring dystansowy i stopkę szukacza wciąż trzeba dokupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.