Skocz do zawartości

Proszę o pomoc. Mam problem z kolorami na webcamie.


JustMane

Rekomendowane odpowiedzi

Masz nie tylko fiolet ale całe widmo wszystkie kolory. Zatrzymaj filmik na klatce z niebem. Masakra. Brudna matryca......? Dziwne. Po usunięciu IR z ToUcama wszystko miałem wyblakłe np. Zielen biała znane zjawisko i trzeba balansować ale taki efekt nie występował.

To jakbyś miał krople wody i rozszczepienie światła, ale jest ostrość wiec to nie to.

Andrzej

Edit: hej a jak wyglada flat bez optyki ?

Edytowane przez sp3uca
Dodatkowy pomysł sprawdzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy celujesz w puste niebo, widać, że na obrazie jest kilka jakby „stref” różniących się odcieniem i jasnością. Podejrzewam wewnętrzne odblaski kombinacji teleskop + nosek. Jeśli możliwe, porównaj z innym teleskopem; można by też spróbować doczernić nosek wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cobranocka napisał:

Już pisałsm raz .To samo miałem po wykręceniu obiektywu od webcama i zastosowaniu noska z alle....po wkręceniu obiektywu problem znikał .

Jakiego noska? Możesz coś więcej napisać? Będę wdzięczny. Jak wkręcę to co na Foto "B" to nie wyciągnę ostrości . Leda wywaliłem "A" , punkt "C" zdjęty także.

C270_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cobranocka napisał:

Czyli podsumowując jak uporałeś się z problem kolorów? Założyłeś to co mam na foto jako "B" , posiadasz także filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodam także , że mój nosek jest jest zrobiony z zielonej rurki który pod wpływem światła lekko świeci na zielono. Daje taki delikatny odblask. Nie wiem jak jest w wyciągu. Wątpie aby aż tak mocno to przeszkadzało. Spróbuję znaleźć jakąś inną rurkę.

Pragnę także zaznaczyć , że przed wykręceniem "obiektywu" tej części oznaczonej jako "B" problem nie istniał. Wszystko było pięknie i ładnie. ALE gdy wsadziłem kamerkę do wyciągu zaraz po rozpakowaniu nie mogłem sterować ostrością. :/ Ale problem z kolorami nie występował.

C270_5.jpg.3e98b85d5281cceef3c62665ce0d5e6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JustMane napisał:

Przykładałem nosek i ściągałem na zmianę przed monitorem.

No to chyba masz rozwiązanie problemu :)

30 minut temu, JustMane napisał:

A można ewentualnie potraktować rurkę ( nosek ) czarnym matowym sprayem?

Oczywiście :)

Daj znać jakie będą rezultaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dziki napisał:

No to chyba masz rozwiązanie problemu :)

Oczywiście :)

Daj znać jakie będą rezultaty :)

Przyszedł filtr i nie pomaga. :/ Ponad to zmieniłem zieloną plastikową rurkę na metalową czarną i nadal nic :/ Co widać nagraniu. Wydaje mi się, że nie pozostaje nic innego jak ratować się delikatnym zoomem coś ala wykadrowanie. :/

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.