Skocz do zawartości

Sprzedam montaż HEQ5 Pro


Sebo_b

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Nasunęła się okazja na giełdzie na upgrade montażu na wyższy model, więc wystawiam swój HEQ5 na sprzedaż. Montaż kupiony jako używany w 2016 roku. Poprzedni właściciel twierdził, że większość czasu spędził w szafie. Ja użyłem kilka razy w 2016 i do teraz też przeleżał. Tego lata użyty kilkanaście razy. Bez guidingu na 0.6 arcsec / pixel bez dużego wysiłku prowadził 60s bez trailsów i odrzutów. Z astrofoto dopiero zaczynam, nie mam guidera, więc i PHD wykresu nie pokażę. Moje zdjęcia zrobione z tego montażu można znaleźć na forum.

 

Montaż przeze mnie nie był rozkręcany (oprócz kalibracji lunetki biegunowej), poprzedni właściciel też chyba nic nie robił. Ostatnio zauważyłem, że ma lekki luz (przy zablokowanym hamulcu) na osi R.A. (pytałem nawet o to na forum). Wydaje mi się, że był tam od początku, tylko go nie zauważyłem wcześniej, bo gdy się nie dociśnie ręką teleskopu to go nie widać (przy flipie pewnie by był). Chciałem zawieźć montaż do przeczyszczenia, nasmarowania i dokręcenia - ale jak wspomniałem, mam okazję na wyższy model, więc zostawię to nowemu właścicielowi, przez to cena o 300 PLN niższa niż bym chciał.

 

Oprócz tego luzu wszysko jest moim zdaniem perfekt. Normalne otarcia od używania (na pręcie przeciwwagi i gnieździe dovetaila).

 

Do tego co na zdjęciach oczywiście kabel do pilota/kontrolera i zasilacz sieciowy.

 

Cena 2700 PLN + wysyłka a najlepiej odbiór osobisty.

20180810_155052.jpg

20180810_155101.jpg

20180810_155137.jpg

Edytowane przez Sebo_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.