Skocz do zawartości

W Europie niżej już będzie trudno


Maro21

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Maro21 napisał:

Dzięki , w lipcu na wybrzeżu pewnie tak ,  mnie trochę góry przeszkadzały. Wyjazd na południe Krety zapewne w przyszłym roku , warunki są lepsze niż w Egipcie .

Za rok planuje się tam wybrać jeśli szczęście dopisze. Miejsca godne polecnia pod Astrowakacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio, że fotki Drogi Mlecznej z południa Europy są obrabiane w bardzo ciepłych barwach. Kojarzy mi się to z klimatem Indii, ale może to przez małą wysokość nad horyzontem tak wychodzi.

Ja ostatnio robiłem z Teneryfy (28 N), jakoś chłodniej to wygląda :)

 

Canon 6D + Sigma 24-35 f/2

 

Pozdr.

Milkyway1.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trzy osoby warto już zabrać się samochodem, ze sprzętem. Jeździłem tak pięć razy na południową Kretę. Jedyny istotny koszt to prom dla auta, ale to i tak wychodzi taniej niż nadbagaż w samolocie. Zresztą po samej  Krecie też najlepiej poruszać się własnym autem lub ew. z wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, qbanos napisał:

Zauważyłem ostatnio, że fotki Drogi Mlecznej z południa Europy są obrabiane w bardzo ciepłych barwach. Kojarzy mi się to z klimatem Indii, ale może to przez małą wysokość nad horyzontem tak wychodzi.

Ja ostatnio robiłem z Teneryfy (28 N), jakoś chłodniej to wygląda :)

 

Canon 6D + Sigma 24-35 f/2

 

Pozdr.

 

Porównując warunki na Teneryfie i Elafonissi (południowa Kreta) zauważyłem, że niebo nad Teneryfą jest dużo bardziej zanieczyszczone światłem ledowym.

Stąd zdjęcia wykonane tam mają bardziej niebieski kolor. Natomiast fotografując w miejscach, gdzie nie ma świateł odkrywamy zupełnie inną barwę nieba zależną od wysokości punktu nad poziomem morza i lokalnych warunków. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, napoleon napisał:

Porównując warunki na Teneryfie i Elafonissi (południowa Kreta) zauważyłem, że niebo nad Teneryfą jest dużo bardziej zanieczyszczone światłem ledowym.

Stąd zdjęcia wykonane tam mają bardziej niebieski kolor. Natomiast fotografując w miejscach, gdzie nie ma świateł odkrywamy zupełnie inną barwę nieba zależną od wysokości punktu nad poziomem morza i lokalnych warunków. 

 

 

Nie zgodzę się - zdjęcie bez kalibracji koloru z Teneryfy również jest zaświetlone pomarańczowym LP. Tak jak zazwyczaj. 

Popatrz na zdjęcia DM z np. Chile, gdzie góruje. To wysokość nad horyzontem wpływa na kolor obiektów (dlatego zachodzące Słońce jest wiadomo jakiej barwy ;) ).

 

 

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.