Skocz do zawartości

Czy potrzebny wężyk spustowy?


lukas1

Rekomendowane odpowiedzi

Albo wersję bezprzewodową tego, co sugerował Wessel, np coś takiego:

https://www.amazon.co.uk/PHOTOOLEX-Wireless-Shutter-Controller-Intervalometer/dp/B0792P1GH7/ref=sr_1_9_sspa?ie=UTF8&qid=1539170265&sr=8-9-spons&keywords=wireless+neewer+canon&psc=1

 

Bezprzewodowość jest o tyle wygodna, że można sterować aparatem "z rękami w kieszeniach" - dobre dla rąk oraz stabilności Twoich zdjęć - zwłaszcza, jeśli używasz lżejszego montażu.


Przy wyborze interwałomietra powyższego typu trzere

ba zwrócić uwagę na parę rzeczy:

1. Wczytać się w opis, poszukać instrukcji - niektó

z tych urządzeń, mają - chińskie diabli wiedzą czemu -wbudowane ograniczenie w ilości zdjęć w jednej serii ! (zwykle jest to 400)

Dobrze upewnić się, że ustawienie "zero" lub "mniej niż zero" przy ilości zdjęć oznacza nieskończoność (powraca temat mojej ulubionej poziomej ósemki, wiem ;))
Walka postu z karnawałem.

2. Wiem, źe to trudno zrobić przed zakupem, ale ważna jest ergonomia - przerobiłem z dziesięć modeli, jedne się sprawdzają bardziej niż inne, musi dać się faktycznie łatwo obsłużyć jedną dłonią, przydatne jest podświetlenie, ale jeśli już jest to dyskretne/czerwone. To oczywiście sprawa drugorzędna, bo od czego mamy wszechużyteczny interdyscyplinarny czerwony lakier do paznokci...

3. Warto upewnić się, iż nieużywany nadajnik nie przełącza się z byt szybko w standby oraz iż urządzenie pamięta ostatnie ustawienia...i spełnia inne marzenia.

4. Nie kupować najtańszej tandety - choć cena nie musi być w 100% odbiciem jakości. Jeśli urządzenia ma pozostawać uruchomione na zewnątrz w nocy (zimno, wilgoć, mróz) szanse jego przetrwania są związane z jakością wykonania - a tak czy inaczej należy je zabezpieczać przed wilgocią, np zwijając w cienką mini reklamówkę.

 

Nie wiem czym się zajmujesz, warto pamiętać o rozmaitych rozwiązaniach pozwalających na proste wyzwalanie jak i złożone sterowanie DLSRa z KOMPUTERa i smartfona, zarówno "po kablu" jak i przez WiFi i BT.

 

PS. Poleciłbym tu także normalnie Magic Lantern (to działa zupełnie bez kabli, baterii i pieniędzy) ale - jak widzę, nie ma jeszcze wersji dla 80D

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jeszcze Magic Lantern ma opcję ustawienia długich czasów bez dodatkowych urządzeń. Niestety jeśli mamy sprzęt na gwarancji i coś pójdzie nie tak przy wgrywaniu softu to mogą być problemy. Ja wgrałem w Canon 700D i działa bez problemu do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.