Skocz do zawartości

Problem z PHD2


MoonLightShadow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z programem PHD. Ogólnie wszystko działa dobrze. I teraz pytanko kiedy klikne na ta ikonkę odnośnie rozpoczęcia guidingu to teleskop już to robi odrazu czy pierw kalibruje. U mnie zauważyłem że gwiazdka prowadzona od razu jest śledzona i słychać jak montaż robi korekty. Gwiazdka pięknie sie prowadzi aż nagle...BACH!!!

 

Montaż wyłącza prowadzenie i krzyżyki z gwiazdy znikają. Teraz mam pytanie bo może czegoś nie wiem. Czytałem że po kalibracji (uznając że po kliknięciu na guide właśnie ona się robi) te żółte krzyże powinny zmienić się na zielone. A u mnie po prostu wszystko znika i prowadzenie się wyłącza.

 

Załączam dwa zdjęcia z dzisiaj po 5 minut ekspozycji. Te kreseczki na gwiazdach powstały w momencie zniknięcia krzyżyków z PHD2. Zdjęć z wyłączonym prowadzeniem nawet nie pokaże bo wiecie zapewne jak to wygląda. Co może być przyczyną ?? Kable ładnie pospinane.

 

Montaż to HEQ5 , zawieszony na nim NEWTON 200/1000 bez guidowania wyciągałem czasy 2min tu widzę potencjał więcej:) Kamerka ZWO ASI 120 MC podłączona po usb do kompa (planuję kupić ST4 i podłączać jako autoguide) a teleskop guidujący to SW 80/400. Wszytsko ładnie połączone. Kupione obejmy do guidera w astrokrak. Kable spięte i dobrze rozprowadzone.

 

Pytanie więc czemu tych zielonych krzyzyków nie mam po kalibracji i czemu rozłącza prowadzenie? Może coś w opcjach ??

plejady.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Po wybraniu gwiazdy guidującej najpierw robiona jest kalibracja (możesz ją też wymusić trzymając z tego co pamiętam Shift).

W czasie kalibracji są gwiazda jest przesuwana o zadaną przez program wartość, kończy się to powrotem gwiazdy w miejsce startowe i zaczyna się guiding (krzyż zmienia się na zielony).

Śledź to co się dzieje na dolnym pasku aplikacji, tam jest komunikat co się dzieje.

Najlepiej wrzuć screena jak to wygląda.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze problem rozwiązany. Dla potomnych... Jeśli montaż wyłącza się samoistnie odznaczamy w phd ENALBLE LIMITS. Zauważyłem w logach właśnie komunikaty o limitach i oczywiście pomogło. Kolejny problem był na gwieździe kalibrowaniu. Wystarczyło tylko nieco rozogniskowac obraz i wybrać gwiazdę nieco jaśniejsza i zmienilem ustawienia SNR NA 10  i to drugie Chyba HFD na 10. Guiding śmiga aż miło próbne foty na 10 min z ogniskowej 1000 mm ostre jak brzytwa. 

 

 

 Jupiiiii. :-D:-D:-D:-D:-D:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ... ja u siebie guiduję tą kamerą przez 80/400 jak i obecnie przez szukacz ale poprzez port ST4 i działa to znakomicie ...

A Ty nic nie musisz kupować ... pod ST4 masz kabel w zestawie ... wpinasz w kamerę i montaż a w PHD zamiast montażu dajesz "on camera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, komprez napisał:

Dziwne ... ja u siebie guiduję tą kamerą przez 80/400 jak i obecnie przez szukacz ale poprzez port ST4 i działa to znakomicie ...

A Ty nic nie musisz kupować ... pod ST4 masz kabel w zestawie ... wpinasz w kamerę i montaż a w PHD zamiast montażu dajesz "on camera"

rozumiem cie znakomicie ale jako iż kamerę z drugiej rączki w astrokraku kupiłem tam ST-4 nie dostałem kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ... używasz hub-a ? masz to wpięte bezpośrednio ?  Oryginalny kabel od kamery ?

Powodów może być wiele ... od kiepskiego huba po za długi kabel do kamery ... ostatecznie ustawienia w systemie w menadżerze urządzeń znaleźć kamerę 

i we właściwościach wyłączyć usypianianie urządzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.