Skocz do zawartości

I znow Synta 200/1200


ToMeK_87

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić ten właśnie teleskop Synta 200/1200 vel Sky-Watcher Dobson 8". Chcę kupić ale nie chcę przepłacić !

W polskich sklepach kosztuje on 1899zł -> http://www.market.fotoclassic.pl/shopping/...arge.php?id=203 :roll:

Tymczasem w niemczech mozna go dostac za 279E -> http://www.astroshop.biz/shop/159/2198/ :razz: , a koszty wysylki miniamlne , gdyz odebral by go dla mnie i zamowil przyjaciel mieszkajacy w niemczech.

Na http://megaoptics.de/ kosztuje 319E :salu:

 

Z czego wynikaja te roznice ? Gdzie najlepiej kupic ? Moze ktos z Was kupywal w ktoryms z tych sklepow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megaoptics kupowało pare osób.Z tego co słyszałem to byli zadowoleni.Natomiast w Astrobiz chyba nikt nie kupował. Spytaj Pabami' ego on się z nimi kontaktował.Róźnica w cenie polega na tym że w Astrobiz jest promocja. :wink: Niestety obie synty mają lustro z floatu a nie z pyrexu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky-Watcher Dobson 8" Classic.Classic oznacza że jest z floatu. Float jest najbardziej podatny na rozszerzalnosc cieplną , pyrex znacznie mniej.Może to popsuć jakość obrazu ale w tak małym stopniu że nie da się tego zauważyć no chyba że na jakiś super profesjonalnych fotach CCD.Ogólnie synta jest teleskopem wartym polecenia i uwagi. Poszukaj recenzji.Skorzystaj z opcji szukaj :salu: Gogle twoim przyjacielem :mrgreen: :lol:

 

pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę że float nie będzie wyraźnie się różnił od pyrexu. Mam doświadczenia z obydwoma typami luster. Float tylko się bardziej odkształca przy studzeniu. Co widać jeśli chcemy obserwować nie wychłodzonym jeszcze telepem. Pyrex nie wygina się aż tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów - to mój debiut...

Właśnie niedawno zakupiłem Syntę w Astroshopie. Teleskop zamówiłem, gdy cena wynosiła jeszcze 238 EUR, co było chyba rekordem cenowym. Zamówienie złożyłem pod koniec listopada i realizacja się niestety trochę przeciągneła poza termin podawany na stronie, ale otrzymałem maila (ok. 14.12) z przeprosinami za przekroczenie terminu - zaproponowali nawet zwrot pieniędzy lub zmianę zamówienia.

Ostatecznie sprzęt dotarł do mnie w idealnym stanie 28.12 (wg listu przewozowego został wysłany 17.12).

Mimo długiego czasu oczekiwania polecam ten sposób zakupu, różnica w cenie jest zasadnicza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Podaj im faksem numer swojej karty kredytowej ściagną sobie z niej gotówkę z niewielką, tylko kilkuprocentową prowizją zapewne (w zależności od rodzaju karty płatniczej i jej wydawcy) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz a kto ci powiedział, że ściągną prowizje??

 

Zapłacić można za granicą tylko, Visa albo MasterCardem niejednokrotnie robiłem zakupy zagranicą kartą Visa i jakoś nikt nigdy prowizji mi nie ściągał. :salu:

 

A podawanie nr karty faksem :shock: Janusz :!: Nie pisz takich rzeczy. :?

 

A Pablo powinieneś zadzwonić do swojego banku i dowiedzieć się jak jest z twoją kartą dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.