Skocz do zawartości

neostrada


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Mam z jakes 1,5 roku neostrade . Od kilku miesięcy często zrywa połączenia , nawet 3 razy w ciągu 5 minut . Czasem przez dłuższy czas / godzine / nie można się połączyć . Rozłancza się z powodu braku sygnału z linii telefonicznej z centrali . Pisemne reklamacje są bez odpowiedzi . Słyszałem ,że mają jakieś problemy z synchronizacją . Mam neostradę w wersji bez limitu i najszybszą - jak działa . Może coś poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra metoda na operatora (tpsa) to jego zmiana :mrgreen: Nie chcę tutaj nikogo reklamować ale ja używam netii i jak dotychczas jestem za mniejsze pieniądze i bez limitów zadowolony. A może wartoby spróbować jagiegoś innego systemu operacyjnego np. Linuxa - jak się zaloguję to internet nawet mi 2tyg chodzi bez przerwy. Albo reinstalacja windowsa? Pod windowsem to mi modem rozłączał kiedyś antywirus. Pozdrawiam i gratuluję cierpliwości - ja w takiej sytuacji zdewastowałbym (chyba) kompa po kilku dniach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig spróbuj ściągnąc programik antywirusowy "stinger" i przeskanuj system. Miałem podobne problemy pomimo dwukrotnej reinstalacji windowsa, używania Nortona ( i innych programików) tylko on wyłapał problem. Potem wszystko było ok. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrezygnuj ze standardowego programu NEO, bo jest do bani i czesto zrywa połączenie. Zainstaluj sobie darmowy programik CIDIAL , który obsługuje neostrade, jest bardzo stabilny i w razie zerwania połączenia lączy się ponownie.

Od kiedy go używam nie mam problemów z NEO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neostradę mam od jej początku . Problemy pojawiają się w pewnych regionach gdzie "warunki techniczne" zostały naciągnięte przez TPSA i łącza są nie gotowe lub przeciążone np: przez promocje za 1 zł .

 

Programiki które dają do zestawu są do bani i pamiętam że w rozmowie konsultant z infolinii poradził mi odinstalować jakieś Wanadu czy coś podobnego . Pod XP wystarczy utworzyć nowe połączenie szerokopasmowe , potem z umowy wklepać kody , coś pominąć (nie pamiętam co ) i kliknąć : połącz . Najlepiej zadzwonić na infolinię i tam chętnie pomogą . Powodzenia !! .

 

Inna sprawa to ostatnio plaga "Trojanów" które się pchają szczególnie chętnie na goły system . Najnowsza wersja darmowego Ad Aware wykrywa większość , polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam neostrade od początku i rzeczywiście różne problemy są w różnych regionach. Rzeczywiście utworzenie połączenie dialup będzie najlepszym rozwiązaniem, ale z tego, co pamiętam wybiera się zwykłe połączenie a nie szerokopasmowe. (dokładnie nie wiem używam routera)

 

Dlaczego cie rozłącza tego też nie wiem, ale połączyć się nie może z pewnością przez błąd w autoryzacji przeczytaj dokładnie komunikat, jaki się wyświetla i przepisz go tutaj? To najczęściej spotykany problem w neostradzie, mają słabe serwery dostepowe.

 

Jeżeli chodzi o program antywirusowy to ze swojej strony mogę poleci AvGuard jest darmowy i bez problemu możesz go stąd ściągnąć : http://www.free-av.com/

 

Co do trojanów to z tego, co się orientuje one wyłączają cały system a nie tylko neostrade chodź mogę się mylić.

 

 

A WANADOO (czy jak mu tam)– Stanowczo mówie NIE :whip:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem cokolwiek wyslac bo ponownie musze się logować - rozlączyło .

Teraz mam modem ADSL z routerem i jest tak samo . Czesto dioda ADSL link nie świeci . Pewnie to z powodu duzej ilości nowych uzytkowników . :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zadzwoniłem pod nr 0800102102 i zlożyłem reklamację ,że neostrada rozłancza , po podaniu nr telefonu uzyskałem informację ,że system komputerowy nie działa i nie mogą zapisać tej reklamacji ,ale internet działa juz bez rozłąnczania z 3 godziny . Ani razu nie rozłonczyło . NOrma to 3 razy na 5 minut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mam telefon na podsłuchu - lokalna inicjatywa prokuratury w związku z pismami odnośnie fałszowania akt sądowych w Sądzie Okręgowym Katowice przez specjaliste kryminakistyki z K.W.Policji w Katowicach .

Zmieniają sie parametry linii i dlatego rozłancza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.