Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Mam pytanko.Przymierzam się do kupna swego pierwszego teleskopu,wybór padł na oriona star max 127 maksutow.W związku z tym chcę spytać ,gdzie mogę go nabyć ? Czy tylko w astrokraku?.I jeszcze jedno jest to mój pierwszy teleskop i zastanawia mnie czy muszę do niego coś dokupić aby móc popatrzeć na wszystko co się da zobaczyć tym sprzętem i żeby wykorzystać jego możliwości na maksa.Pozdrawiam. :help: :papa: :papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Mam pytanko.Przymierzam się do kupna swego pierwszego teleskopu,wybór padł na oriona star max 127 maksutow.W związku z tym chcę spytać ,gdzie mogę go nabyć ? Czy tylko w astrokraku?.I jeszcze jedno jest to mój pierwszy teleskop i zastanawia mnie czy muszę do niego coś  dokupić aby móc popatrzeć na wszystko co się da zobaczyć tym sprzętem i żeby wykorzystać jego możliwości na maksa.Pozdrawiam.  :help:  :papa:  :papa:

 

Czesc,

ciesze sie, ze mamy kolejnego "Makowca" na Forum :Beer:

Oriona kupisz w Polsce tylko w Astrokraku i radze Ci, zadzwon jak najszybciej bo Janusz zamawia to co jakis czas i nie ma ich raczej na magazynie.

Zebys czasem nie przeoczyla zamowienia :rolleyes:

 

W zestawie dostajesz calkiem dobry okular Plossla Sirius 25mm.

 

Z dodatkow polecam:

- odrosnik - musowo. Bo przy wilgotnych nocach plyta korekcyjna szybko zaparowuje.

- dodatkowe okulary - polecam 7mm, 15mm i ok. 30mm. Konkretne modele musisz sama wybrac wg wlasnych preferencji, posilkujac sie wieloma watkami na A-F.

- czym predzej zakup dobry diagonal (np. Lumicon, WO)

- pomysl o wiekszym szukaczu, np. 8x50

 

I na poczatek bedziesz zadowolona.

Ale na dobre czasy dla Maka musisz poczekac do pazdziernika. Wtedy Mars bedzie blisko opozycji i pojawi sie Saturn. Bo teraz poogladasz tylko Ksiezyc.

Maki to sprzet typowo planetarny i na tym polu sprawia Ci najwiecej radosci. Co do DSow tez wiele potrafia, ale to nie to co swiatlosilne Newtony...

 

Pozdrawiam! :Beer:

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Luneto!

Niektórych zapewne już trapi pytanie, czy jesteś lunetą ziemską czy.... nieziemską!  :D

Zdecydowanie nieziemską. :lol: Jestem nieziemsko skromna w ocenie samej siebie :rolleyes:Mam pewnne problemy z"poruszaniem" się po forum,a zwłaszcza z umieszczaniem swoich wypowiedzi bądż pytańw odpowiednich działach.Mam nadzieję ,że niedługo załapię. Wybaczcie mi BRACIA.POZDROWIENIA

Edytowane przez luneta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o montażu nie wspomnisz?

a swoją drogą, jaka będzie forma żeńska posiadaczki maka ? :szczerbaty:

pozdrowienia

 

a możesz jeszcze kupić go u braci czechów. np tu: http://web.quick.cz/atc-astro/Sky-Watcher/maksutov/

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o montażu nie wspomnisz?

a swoją drogą, jaka będzie forma żeńska posiadaczki maka ?  :szczerbaty:

pozdrowienia

 

"Makowa Panienka" bedzie :ha:

 

Co do montazu to dla Maka 127 EQ3-2 wystarcza.

I ma wazna zalete - jest lekki, co przy zalozeniu mobilnosci ma niebagatelne znaczenie.

 

Wiele osob stwierdzi, ze warto zainwestowac w SkyView Pro, ale... wg mnie lepiej roznice w cenie przeznaczyc na osprzet.

 

Aaa! Bylbym zapomnial - KUP PROWADZENIE co najmniej w osi RA!

Przy duzych powiekszeniach docenisz komfort obserwacji z prowadzeniem.

Maki maja male pole widzenia.

:Salut:

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ILE kaski muszę szykować na te dodatki?-pytanie do polarisa.A to prowadzenie w osi Ra ma się rozumieć,że tez oddzielnie-ile to kosztuje. Ile czeka się na teleskop po zamówieniu?SORKI za idotyczne pytania ,ale jak wspomniałam to moje pierwsze kroki w tych tematach i trzeba mi tłumaczyć tak jak dzieciom w przedszkolu.Mam nadzieję,że szybko załapię.Ale póki co trochę wam pozawracam głowę. Pytanko do posiadaczy maka.Niezałujecie decyzji o zakupie tego teleskopu? "Makóweczka"-fajnie :notworthy:Jeszcze pytanie mowa o montażu,taki co w ofercie maka127 i taka cena jaka tam podana wraz z montażem???CZy posiadacze owego egzemplarza również zamawiali telefonicznie czy też osobiście.

Edytowane przez luneta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ILE kaski muszę szykować na te dodatki?-pytanie do polarisa.A to prowadzenie w osi Ra ma się rozumieć,że tez oddzielnie-ile to kosztuje. Ile czeka się na teleskop po zamówieniu?SORKI za idotyczne pytania ,ale jak wspomniałam to moje pierwsze kroki w tych tematach i trzeba mi tłumaczyć tak jak dzieciom w przedszkolu.Mam nadzieję,że szybko załapię.Ale póki co trochę wam pozawracam głowę.  Pytanko do posiadaczy maka.Niezałujecie decyzji o zakupie tego teleskopu?  "Makóweczka"-fajnie :notworthy:

 

No coz, to ile bedziesz czekac zalezy kiedy AK zamowi sprzet.

Ja czekalem ok. miesiaca.

 

NIE ZALUJE, bo jego wady, ktore faktycznie nie sa wadami tylko ograniczeniami wynikajacymi z tej konstrukcji, Mak nadrabia mobilnoscia i rozmiarami.

 

Co do dodatkow to zalezy gdzie kupujesz.

Przykladowe ceny w AK:

 

- prowadzenie 299

- diagonal Lumicona 550

- szukacz 275

- odrosnik ok. 70

 

Okulary to osobna bajka.

 

I nie przepraszaj za pytania :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie mowa o montażu,taki co w ofercie maka127 i taka cena jaka tam podana wraz z montażem???CZy posiadacze owego egzemplarza również zamawiali telefonicznie czy też osobiście.

 

Ja zamawialem komplet z AstroView EQ3-2.

Czyli StarMax 127 EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem komplet z AstroView EQ3-2.

Czyli StarMax 127 EQ.

Boże ,a co to jest ten diagonal Lumicona-tyle kasy? .Do czego on służy?Jestem ciekawa jak ja to wszystko w kupę poskładam jak już się doczekam tego teleskopu.Obawiam się ,że po zlożeniu z tymi wszystkimi bajerami które trzeba dokupic to już nie będzie przypominało teleskopu.A na okulary ile trzeba jeszcze wydać pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże ,a co to jest ten diagonal Lumicona-tyle kasy? .Do czego on służy?Jestem ciekawa jak ja to wszystko w kupę poskładam jak już się doczekam tego teleskopu.Obawiam się ,że po zlożeniu z tymi wszystkimi bajerami które trzeba dokupic to już nie będzie przypominało teleskopu.A na okulary ile trzeba jeszcze wydać pieniędzy?

 

Diagonal to nic innego jak nasadka katowa 90*.

Oryginalny z Maka to atrapa :Boink:

 

Nie musisz kupowac wszystkiego na raz!

Poobserwuj tym co dostaniesz, przetestuj i sama zadecyduj co chcesz dokupic/zmienic.

 

Co do okularow to powtarzam - to temat rzeka, kazdy preferuje cos innego (jak w zyciu) i najlepiej jak wyszukiwarce A-F wpiszesz "jaki okular".

Wyskoczy Ci wiele tematow po przeczytaniu ktorych bedziesz o wiele madrzejsza w kwestii okularow.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okularow to powtarzam - to temat rzeka, kazdy preferuje cos innego (jak w zyciu) i najlepiej jak wyszukiwarce A-F wpiszesz "jaki okular".

Wyskoczy Ci wiele tematow po przeczytaniu ktorych bedziesz o wiele madrzejsza w kwestii okularow.

... i dalsza od decyzji CO WYBRAĆ. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makowa Panienka - dobre a facet ?

Przypomnę o co chodziło - oto proponowane nazwy dla męskiego posiadacza teleskopu systemu Maksutowa:

Makintosz!

A jak ma jeszcze Tair3A to Mak-in-Tair!

Jeśli lubi się snuć wokół teleskopu, jak mara to Mak-na-Mara!

A jeśliby się zdarzyło że na imię ma Artur to wiadomo że Mak-Artur!

Jeśli długo czeka na zamówioną dostawę z AstroKraku to oczywiście Bad-Mak!

Jeśli jest kierowcą TIR-a to Mack-Mak!

Jeśli lubi przycinać w Quake to Car-MA©K!

Jeśli kupi okulary lantanowe, diagonal DIELECTRIC itd - to MAK-symalista!

a jak jest nieletni i przepędzany z pola obserwacyjnego przez starszych - to może MAK-sio?

Jak lubi jazz to chyba MAKowicz!

...

Pozdrowienie - Miłek :Salut:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz dylemat. Po ssumowaniu tych wszystkich akcesorii wychodzi mi pokażna sumka 4 tys.,bez okularów.Mój budżet tego nie przewidywał.Mam teraz niemały problem. Zastanawiam się nad czymś tańszym.??? :unsure:

Edytowane przez luneta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.