Skocz do zawartości

Wybór lornetki


Andriej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To jest moj debiut na tutejszym forum. Aby nie byc anonimowym: Krzysztof Mularczyk, student astronomii na UW, jeden z testerow sprzetu na lornetki.camk.edu.pl.

 

Chcialbym dodac jedna, mala uwage, o ktorej wiekszosc osob zainteresowanych sprzetem optycznym juz wie, a jesli nie, to wiedziec powinna.

 

Jesli chcemy kupywac produkt z nizszej polki cenowej, to jedynym rozsadnym wyjsciem jest dokladne jego obejzenie. Unikniemy wtedy wlosow w tubusie, dyndajacych drutow, czy braku ogniskowania.

 

A co do promowania Delta Optical....

Jesli firma ma w swojej ofercie sprzet warty polecenia, to czemu nie:-) Ja jednak proponuje zaoszczedzic i kupic cos powyzej 4tys zl;-)

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaajajaj..

 

Swiat siegal juz komputerow 32 bitowych, podczas gdy w Polsce dogasaly swiete wojny miedzy uzytkownikami Atari i C64 ;> Przescigano sie w klonowanych na potege pseudojaponskich magnetofonach i wszelkiej innej tandecie do ktorej zmuszaly nas realia finansowe..

I oto Breaker kontra Taiga :P.. Przecietnosc kontra przecietnosc jak za dawnych czasow, a ze strony Breakera wieksze niedbalstowo, wieksze oszczednosci i nie ma o czym dyskutowac.. Prawdopodobienstwo ze na dziendobry trafil nam sie jedyny taki przypadek na cala Polske jest znikome. Kazdy kupuje to na co go stac, swiadomie wybiera optyke na jaka go stac i cieszy sie z tego co ma, ale u diabla niech ta lornetka bedzie sprawna :)

Zas jesli ktos szuka prawdziwej jakosci to znajdzie ja na troche wyzszych polkach..

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z całego serca polecam sprawdzonego Zeissa 10x50 z wtórnego rynku.

Ceny gdzieś ok. 700 zł. Nawet jak będziesz miał teleskop 50 cm lub 150 takahashi, nie będziesz chciał się bez niej ruszyć na obserwacje! Na forum jest już b. wielu zadowolonych użytkowników tej lornetki. Wiem, że są lepsze, ale tutaj chodzi o stosunek cena/jakość , która w przypadku zeissa 10x50 stoi na wysokim poziomie.

 

Zastanów się, nie kupuj :kupa: w futerale, nie warto. Poczekaj troszkę, dozbieraj i kup coś sprawdzonego. Pamiętaj, astronomia uczy pokory i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczestniczyłem w testowaniu lornetek 70-80mm i mogę jedynie potwierdzić opinię kolegów. Breaker wypadł w testach najgorzej. Pomijając takie wpadki jak kłaki na optyce czy niedziałająca śruba od ostrości najlepszym dowodem na różnice pomiędzy lornetkami Taiga i Breaker będą zdjęcia, które Arek wrzuci w wolnej chwili. Zdjęcia powinny zakończyć dyskusje o tym czy są to jednakowe lornetki bo nie są.

 

Jeden z kolegów napisał, ze uchwyty plastikowe, które są w komplecie z lornetkami Breakera mają tylko nieznaczne drgania. Drogi kolego fizyki nie najebiosz jak mawiają Rosjanie. Moje zdanie jest takie, że jeżeli ktoś nie chce się denerwować, a kupił Breakera z takim uchwytem to powinien wziąć młotek i ten uchwyt potrzaskać. Większego bubla dawno nie widziałem.

 

Na zakończenie pozwolę sobie na małą dygresję natury prawnej. Wielokrotnie na Allegro widziałem oferty (nie tylko lornetek) w których sprzedający zaznacza, że w razie reklamacji koszty transportu reklamowanego towaru pokrywa kupujący. W przypadku kiedy sprzedającym jest osoba fizyczna to jest to zgodne z prawem w przypadku kiedy sprzedaje firma (a jest to bardzo częste na Allegro) to jest to niezgodne z prawem. Dlatego kupując na Allegro pamietajmy, żeby prosić o paragon wtedy w razie reklamacji nie będziemy musieli pokrywać kosztów wysyłki towaru do reklamacji. Koszty te mogą w przypadku taniej np. lornetki osiągnąć znaczący procent jej ceny. Dlatego jeżeli chcesz kupić lornetkę za 200-300 zł zrób to w sklepie lub firmie, która pokryje koszty transportu reklamowanego towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ostatecznie wyjaśnić wątpliwości pokazuje obiecane zdjęcia. Poniżej mamy zawartość tubusów naszych

Breakerów. Oprócz kurzu i kłaków wchodzących w pole widzenia, widać połyskliwą farbę, której użyto do

"wyczernienia", biały klej do pryzmatów podobny do gumy do żucia i jakieś kropki na pryzmatach.

 

bre1.jpg

bre2.jpg

 

i na koniec wygląd źrenicy wyjsciowej modelu 12x80:

 

bre12x80_ol_16.jpg

 

Być może Breakery, którymi handluje Michał są lepsze. Nie wiem tego, bo jego Breakerów nie miałem w ręku.

Te które mieliśmy w teście były jednak fatalne i nadal podtrzymuję swoją opinię o odpadach z taśmy produkcyjnej.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku ,nie "Chowaj glowy w piasek" ,ustosunkuj sie do wypowiedzi Misthu.Nie Pogrążaj sie jeszcze bardziej.Ty ,ktory Mierzysz swiatlosile lornetek w tak kuriozalny sposob,co swiadczy o podstawowym braku wiedzy o ich budowie,nigdy nie Bedziesz dla mnie wiarygodny w tej materii.Autorytatywnie wrzucasz wszystkie Breakery do jednego "wora" .Dlaczego Stwierdziles ,że handluje BREAKERAMI ? :Salut:

Edytowane przez Michał T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.