Skocz do zawartości

Kstars pod WIndows z Ascom (dziwny problem)


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ludziska.

Jakiś czas temu ktoś rzucił pomysł na forum używania Kstars z serwerem Indi pod windowsem który obsługuje tylko sterowniki ascoma.

Na potrzeby podłączenia Canona zastosowałem sterownik ASCOM.DSLR.

Nigdy nie miałem z nim problemu działa prawidłowo z Maximem, Sqp, SIPS, N.I.N.A, APT, SharpCap i praktycznie wszystko inne...nawet PHD guiding mimo że nie ma takiego realnego zastosowania ;-)

Dla zainteresowanych sterownik znajdziemy tutaj : https://github.com/vtorkalo/ASCOM.DSLR

Niestety Kstars nie daje mi możliwości wykonania naświetlania dłuższego niż 1 sekunda.

Z każdym innym softem mogę naświetlać bez ograniczeń czasowych.

W panelu indi gdy manualnie podam czas ekspozycji np 300s bez przeszkód naświetla taką klatkę, niestety nie ma możliwości zastosować tego z ekosem i dalej w akwicycji.

Może jakieś pomysły? Nie widzę pola manewru.

Pozdrawiam.

890606621_Beztytuu.thumb.jpg.1d650782171794baf5fd82c68cd33eba.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że indi z ascomem nie wystawia tego parametru jako czasu naswietlania, tylko jako jedno z ustawień. Spróbuj czy to sie będzie zapisywalo poprzez własne ustawienia (przycisk w ekos). Jesli bedzie zapamietywal to będzie obejście - jednak malo wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sebo_b napisał:

Podejrzewam, że indi z ascomem nie wystawia tego parametru jako czasu naswietlania, tylko jako jedno z ustawień. Spróbuj czy to sie będzie zapisywalo poprzez własne ustawienia (przycisk w ekos). Jesli bedzie zapamietywal to będzie obejście - jednak malo wygodne. 

Wyjaśnij gdzie znajdę te opcje.

Jeśli chodzi tobie o ten przycisk obok o nazwie własne właściwości to nie ma możliwości edycji bo jest tam tylko puste okno

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, Selmak said:

Jeśli chodzi tobie o ten przycisk obok o nazwie własne właściwości to nie ma możliwości edycji bo jest tam tylko puste okno

No to lipa. Czy pole "Naświetlanie" ma jakikolwiek efekt, czy cokolwiek tam wpiszesz to i tak działa wartość jaką ustawiłeś w panelu indi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Selmak said:

Nie ma możliwości wpisania jakich kolwiek parametrów (okno wygląda na nieobslugiwalne)

Ale ja pytałem o wartość ekspozycji - pisałeś że w panelu indi możesz wpisać, a w ekosie jest przycięte do 1s (co widać na screenshocie). Pytałem czy to co wpiszesz w Ekos (nie w indi) rzeczywiście ustawia długość ekspozycji, czy jest zupełnie ignorowane.

 

PS: napisz bezpośrednio do autorów z pytaniem:  info@cloudmakers.eu na forum widać, że dość szybko reagują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sebo_b napisał:

Ale ja pytałem o wartość ekspozycji - pisałeś że w panelu indi możesz wpisać, a w ekosie jest przycięte do 1s (co widać na screenshocie). Pytałem czy to co wpiszesz w Ekos (nie w indi) rzeczywiście ustawia długość ekspozycji, czy jest zupełnie ignorowane.

 

PS: napisz bezpośrednio do autorów z pytaniem:  info@cloudmakers.eu na forum widać, że dość szybko reagują.

Tak wartości wposana w Ekosie reaguje na parametr ekspozycji.

Napisze do nich może coś poradzą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.