Skocz do zawartości

Wreszcie dopadłem Saturna


Mizar

Rekomendowane odpowiedzi

Saturn z poniedziałku. Niestety seeing był średni 6/10 a w dodatku przesadziłem z kolorkami. Niemniej pierścień wychodzi strasznie niebieski!

 

Udało mi się też zarejestrować zwykłym nieprzerobionym ToUcamem 6 księżyców .

 

Pozdrawiam.

2005_01_17_Saturn.JPG

Saturn_moons.JPG

Edytowane przez Mizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek trochę agresywny to fakt ale czy go przypadkiem nie robiłeś na matówce bo strasznie ziarnisty wyszedł jak na tak wielką ilość klatek :rolleyes:

Oj chyba przesadziło się i to mocno z Vavelet'em :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to ciekawe. Bo z jednej strony taki szum moze powstac z nadmiernego wyostrzania, ale z drugiej strony, nie widzie tutaj, aby kolega przesadzil. Wrecz przeciwnie. Poziom wyostrzania jest ok, tylko skad tyle szumu przy prawie 1000 klatek? Sprawdz dobrze, moze w czasie stackowania soft odrzucil ci wiekszosc klatek mimo, ze byly zaznaczone. Jezeli robiles registaxem, to on ma tam ustawianie tolerancji i sam wybiera to, co mu sie w niej miesci. Ide o zaklad, ze zestackowal ci kilkadziesiat klatek :)

 

Mozesz umiescic gdzies ten material? Moge pociagnac kilkaset mega - nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ustawione dobrze. Stackują się wszystkie klatki. Problem raczej w strasznym zaszumieniu orygialnych klatek. Poniżej kilka etapów obróbki i dzisiejszy efekt finalny, lepiej dopracowany.

Poniżej pojdyncza katka, stack 280 klatek, wyostrzony stack i dzisiejsza obróbka poniedziałkowego filmu.

 

Jesion, jak mogę udostępnić ci plik źródłowy z filmem ponad 400 MB? Mam stałe łącze do intenetu 512 kbit/s więc z mojej strony nie ma problemu.

pojedyncza_klatka.jpg

stack_280_klatek.jpg

wyostrzony_stack.jpg

Saturn_17_01_2005.JPG

Edytowane przez Mizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu moja uwaga - nie nagrywaj tak jasno. Jezeli tak bardzo rozjasniles obraz tzn. ze bardzo mocno wzroslo wzmocnienie sygnalu na CCD (gain), a to objawia sie zawsze wiekszym szumem. W zasadzie szum to zawsze efekt wzmocnienia. Jasnosc ustaw tak, zeby nie bylo w tle czarnej dziury, ale kilka % powyzej wartosci 0. Czyli niech bedzie czarno, ale niech sie cos tam dzieje. To wlasnie czern nieba jest dla nas jakby punktem kotrolnym jasnosci. Powiedzmy, ze niech ma do 5% wzmocnienia, nie wiecej. Dalsze rozjasnianie nic nie wnosi pozytywnego. Jezeli nawet saturn wyjdzie wtedy ciemnawy to nic nie szkodzi. Rozjasni sie suma stackowania. Starajmy sie zawsze zarejestrowac jak najbardziej neutralny material.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion, jak mogę udostępnić ci plik źródłowy z filmem ponad 400 MB? Mam stałe łącze do intenetu 512 kbit/s więc z mojej strony nie ma problemu.

 

Jeżeli nagrasz materiał z ciemnym tłem to AVIk bedzie sie pakował z 400 do nawet 10Mb. :rolleyes: współczynniki kompresji robią się wtedy strasznie wielkie. :rolleyes:

 

Niewiem czy zwracasz uwagę przy kręceniu na histogram sygnału. takie żółte słupki a niebieskim tle. żółte powinno się zaczynać nisko co będzie tym 5% o którym pisze Jesion. im wyższy słupek tym większa dynamika rejestracji. Sprawdź jak wpływa Ci na rozpiętość jasności suwak gammy. Używasz F/30 więc kamerka już troche wymięka. trzeba to dobrze poustawiać (mi sie tak średnio udaje :szczerbaty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.