Skocz do zawartości

FLUORO-STAR APO FLT-110


aldora

Rekomendowane odpowiedzi

Martwi mnie to zdjecie. Zobaczcie aberracje dookola najjasniejszych gwiazd :-O

 

http://www.william-optics.com/telescope/image/M16.jpg

 

Korekcja widze, duzo gorsza niz w FPL53 :(

 

Pytanie. Dlaczego aberracje widac tylko dookola gwiazd na tle mglawicy a nie widac na pozostalych???

 

pytanie.jpg

 

Moze to efekt jakiegos processingu?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres korekcji koloru mówi mi że ja bym za ta kase szukał Taka lepiej . A Pentax juz go masakruje korekcją !!

 

Hans to dla tego że obwódki mogą być schowane w tle

 

Adam moim zdaniem to nie aberracja tylko efekt od filtra lub czegoś innego (moze mu sie syf przewalił po niebie jakiś) tam jest 3x 30 minut wiec kto wie co to za obwódki - ale na pewno nie aberracja . a pozatym to robione kamera bez antybloomingu ( może one sie jakoś inaczej zachowują :)

 

 

Pozdr

DaVe

Edytowane przez DaVe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie to zdjecie. Zobaczcie aberracje dookola najjasniejszych gwiazd :-O

 

http://www.william-optics.com/telescope/image/M16.jpg

 

Korekcja widze, duzo gorsza niz w FPL53 :(

Myślę podobnie jak DaVe, że podczas naświetlania z niebieskim filtrem mogła być lekka mgiełka i już ją widać. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Przeglądnąłem na spokojnie temat z fotkami i wykresami korekcji i jakoś ten Fluorostar mnie jakoś nie zachwycił, gwiazdy są z niego "miękkie" z otoczkami przy jaśniejszych niebieskich obiektach, to chyba jeszcze projekt z czasów średnioformatowej kliszy gdzie zapewne sprawdzał się w 100% ale obecnym wymaganiom CCD juz niestety nie daje rady co widać po wykonanych nim fotkach :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldora, przemyśl sprawę. Takahashi są sprawdzone, ma je kilka osób, w tym ludzie z forum. Za tą cenę kupisz równie dobre TMB 102/800, 102/650 lub 115/805 z obejmami, uchwytem na szukacz 50mm i wyciągiem 3" 360*. Domek ma to TMB 115. Jak znasz niemiecki możesz nieco poczytać - http://www.apm-telescopes.de/deutsch/magaz....htm#APM105_650 B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za rady i mówiąc szczerze dalej mam mętlik w głowie, chciałbym coś dobrego i mobilnego ale ciągle nie mogę się zdecydować.Ale w lutym już muszę podiąć decyzję dlatego będę Wam zawracał głowy na forum.Liczę na wyrozumiałość forumowiczów.Pozdrawiam wszystkich :Beer::Salut::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.