Skocz do zawartości

Dalem d...


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak odkrecic glupote ktora poczynilem przy reanimacji EQ3. Udalo mi sie bowiem, przykleic kropelka plastikowy ring z naniesiona skala osi do specjalnego siedziska wyzlobionego w aluminium, tyle ze... cos mi sie popier... i przykleilem to przesuniete o 10*. Ring jest z plastiku. Jest bardzo delikatny i cieniutki. Jak potraktowalem go kropla benzyny mial ochote pozegnac sie z biala farba naniesionych cyferek stopni. Jak traktowalem go srubokretem zegarmistrzowskim (proba odklejenia przez podwazenie) trzeszczal ostrzegawczo. Prosze o pomoc. Moze ktos kiedys odwalil podobny numer i poradzil sobie jakos.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
jeżeli niejest grubo naciapane to wrzątek pomoże  :rolleyes:

 

Niestety jest wręcz przeciwnie :o jeśli spoina jest cienka i prawidłowa to raczej nie puści a jeśli jest grubo "nasmarkane" po amatorsku z nadmiarem to jest szansa zę ścinające naporężenia termiczne przezwyciężą spoistość łącza i pierścionek odpadnie od korpusu :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wylałeś na to wrzątku? cały czajnik czy więcej?

 

Zagotowalem czajnik wody, przelalem do grubego, szklanego naczynia i zanurzylem fragment glowicy z przyklejonym ringiem skali osi. Polezal tam ok. 3 min. (zanurzenie ok. 1 cm ponad odklejany ring) Potem wyciagnalem drania (balem sie trzymac dluzej, bo nagrzewal sie strasznie i uznalem, ze jest ryzyko jakiegos trwalego odksztalcenia). Poniewaz plastik siedzial jakby nigdy nic, probowalem go delikatnie "zerwac" przez przekrecenie reka i delikatnie podwazac. Nic to nie dalo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z odklejaniem. Jezeli to jest równe 10 stopni to przyjmij taką poprawkę na skale i OK.

 

Najlepsze rozwiązanie to to najprostsze. Będziesz kombinował to szansa, że coś zapsujesz się zwiększa. Poza tym nie wiem czy ktoś korzysta z tych podziałek, bo ja nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie to to najprostsze. Będziesz kombinował to szansa, że coś zapsujesz się zwiększa. Poza tym nie wiem czy ktoś korzysta z tych podziałek, bo ja nigdy.

 

HOGW! Bialy brat miec racje. Wielki czerwony nos da spokuj temu bizonowi.

 

:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Z doświadczenia wiem że na tego typu kleje pomaga długie moczenie w wodzie, kiedyś sklejalem soczewki ( bez powłok) w zestawy a kiedy juz nie były potrzebne to wkladalem do wody na 1-2 dni, samo sie rosklejało. Takie rzeczy ktorych nie jesteśmy pewni najalepiej kleić poxipolem bo potem wystraczy go jedynie podgrzać, zaśmierdzi jak g... :) i po problemie, robi się z niego plastelina.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.