Skocz do zawartości

I jeszcze raz-Saturn


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za radę oczywiście nie miałem o tym pojęcia.

Cieszę sie,że Saturn się podoba choć miałem duże obawy przed jego umieszczeniem na forum.Właściwie po lekkiej namowie Janusz P.zdecydowałem się na to.Z resztą Janusz czynnie pomagał mi w czynnościach związanych z ustawieniem montażu oraz śledzeniem uciekającego nam Saturna z pola(słabe baterie do napędu.W dodatku było chyba z -15 stopni i łapy nam odpadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No... masz w sumie rację ale jako JPG o niewielkiej kompresji było by mniejsze a dalej odpowiedniej jakości do Internetu :Beer:

Zreszta czy w formie JPG czy BMP fotka jest warta opublikowania bez 2 zdań :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z innnego materiału Saturn trochę mniejszy na większym skrawku nieba.Tym razem w formacie JPEG.Aha właśnie zakupiłem kamerkę Celestron NexImage więc w niedalekiej przyszłości zamieszczę zdjęcia dla porownania.Dla przypomnienia zamieszczony Saturn wykonany za pomocą Meade LPI.

Sat.jpg

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NextImage to jeszcze przed użyciem zdarzyła się pierwsza wpadka w wymiarze tulejki kamery, której wymiar "nieco" odbiega od standardu 1,25".

Jest ona nieokrągła tylko eliptyczna o wymiarach odpowiednio 30,93 oraz w drugim wymiarze 31.02mm (wg pomiaru pożyczonym mikromierzem).

Kamerka po zablokowaniu w wyciągu okularowym przyjmuje dość skośne położenie co nie wróży jej w tym stanie dawania dobrych obrazów.

Miejmy nadzieję że pozostała część kamery jest lepiej wykonana i będzie prawidłowo działać bez takich przykrych niespodzianek jak ta z tulejką :angry:

Tulejka jest też w środku mocno błyszcząca więc bedzie wymagała wyczernienia na matowo we własnym zakresie :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie czasem z jaką beztroską podchodzą niektórzy producenci do spraw wyczernienia. Przecież to nie jest jakiś hi-tech, a taki z tym problem. Najbardziej mnie to rozwaliło w przypadku okularów TMB Super Monocentric, które są chyba najbardziej wyspecjalizowanymi okularami planetarnymi na rynku (tak twierdzi producent), a jakoś zapomniano o wyczernieniu ścianek bocznych soczewek :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Dziwi mnie czasem z jaką beztroską podchodzą niektórzy producenci do spraw wyczernienia. Przecież to nie jest jakiś hi-tech, a taki z tym problem. Najbardziej mnie to rozwaliło w przypadku okularów TMB Super Monocentric, które są chyba najbardziej wyspecjalizowanymi okularami planetarnymi na rynku (tak twierdzi producent), a jakoś zapomniano o wyczernieniu ścianek bocznych soczewek  :blink:

 

Noo... problem jak widać wielki bo w okularze monocentrycznym jest do wyczernienia aż 1 soczewka i czekają zapewne aż problem sam zniknie jak zrobią wreszcie okular bez soczewek :buahaha:

 

Ps. Zaskoczyłeś mnie tym i to poważnie, nie sądziłem że TMB może tak podchodzić do tematu specjalizowanych w końcu i to wysoko, planetarnych okularów :o

Edytowane przez Janusz_P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!Te stakowane są z poprzedniego materiału.Z naszej wspólnej sesji chyba nic ciekawego nie wyjdzie bo za bardzo przesadziłem z nasyceniem barw przy nagrywaniu avików oraz jeszcze z paroma ustawieniami.Wielka szkoda bo seeng mieliśmy wtedy nie zły.Przynajmniej wizual sie opłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.