Skocz do zawartości

ORION AstroView 90 EQ


Gość polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Coż wydaje mi się, że montaż wygląda troche słabo. i może się chwiać. Ale to mi się wydaje,ale jak jest w praktycie niewiem. Pisze, że to EQ-2,ale wygląda niemal idenczycnie jak moja 1, a o niej dobrego słowa powiedzieć nie mogę. A co do tuby, no to wiadomo sprzęt bardziej księzycowo-planetarny, niż do DS. Troszke mała średnica. Może i zobaczysz trochszke fioletu na księzycu ale jego światłosiła to f=10 więc raczej nie będzie przeszkadzać i obrazy powinny być spox. Pamiętaj, że zakup okularka planetarnego i jeszcze z 2 jakiś ploslów będzie cię troszke kosztował ( ok. 500-600 zł), ale na pewno będą długo ci służyły. Taka jest moja opinia, nie wiem może napisałem jakieś głupstwa. więc koledzy poprawiajcie mnie :D.

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż wydaje mi się, że montaż wygląda troche słabo. i może się chwiać. Ale to mi się wydaje,ale jak jest w praktycie niewiem. Pisze, że to EQ-2,ale wygląda niemal idenczycnie jak moja 1, a o niej dobrego słowa powiedzieć nie mogę. A co do tuby, no to wiadomo sprzęt bardziej księzycowo-planetarny, niż do DS. Troszke mała średnica. Może i zobaczysz trochszke fioletu na księzycu ale jego światłosiła to f=10 więc raczej nie będzie przeszkadzać i obrazy powinny być spox. Pamiętaj, że zakup okularka planetarnego i jeszcze z 2 jakiś ploslów będzie cię troszke kosztował ( ok. 500-600 zł), ale na pewno będą długo ci służyły. Taka jest moja opinia, nie wiem może napisałem jakieś głupstwa. więc koledzy poprawiajcie mnie  :D.

Pozdrowienia

 

Dzieki za porade.

Myslisz, ze Orion AstroView 100mm EQ bylby lepszym rozwiazaniem do ogolnych obserwacji i amatorskiej astrofotografii?

Tam jest lepszy montaz i wieksza optyka...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo napewno jest lepszy, ale duża jest róznica w cenie. Montaż napewno jesto i wiele lepszy, to już astroview coś ala Eq-3 dość dobrej jakości. Róznica 10 mm soczewki nie jest duża. ale zawsze większe wiadomo :D . Do obserwacji lepsze,ale do astrofoto to tylko księzyca i planet, napewno ds nie bo montaż raczej do vizuala. Napisz jakie masz warunki obserwacyjne, gdzie mieszkasz itd. :0

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo napewno jest lepszy, ale duża jest róznica w cenie. Montaż napewno jesto i wiele lepszy, to już astroview coś ala Eq-3 dość dobrej jakości. Róznica 10 mm soczewki nie jest duża. ale zawsze większe wiadomo :D . Do obserwacji lepsze,ale do astrofoto to tylko księzyca i planet, napewno ds nie bo montaż raczej do vizuala. Napisz jakie masz warunki obserwacyjne, gdzie mieszkasz itd. :0

 

Pozdrawiam

 

Niestety, mieszkam w Luboniu pod Poznaniem i niebo mam raczej sredniawe. Musze jezdzic do Wielkopolskiego Parku albo na jakies okoliczne pola, zeby widocznosc byla niezla.

Z przydomowego ogrodka mam raczej ograniczone pole widzenia i niebo w miare ciemne w okolicy zenitu...

Jutro chce w koncu kupic cos w Astrokraku i wciaz sie zastanawiam co majac do dyspozycji ok. 2000-2500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz zbyt dobrego nieba to zdecydował bym się na sprzęt planetarny. Co sądzisz o tym http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=182 . Maki dają bardzo dobre obrazy, lepsze od refraktorów achro i są bardzo mobile. No i najjaśniejsze ds-y też mógł byś spokojnie oglądać.

Edytowane przez Adallo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz zbyt dobrego nieba to zdecydował bym się na sprzęt planetarny. Co sądzisz o tym http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=182 . Maki dają bardzo dobre obrazy, lepsze od refraktorów achro i są bardzo mobile. No i najjaśniejsze ds-y też mógł byś spokojnie oglądać.

 

No i teraz dales mi do myslenia...

Troche balem sie zwierciadlanych bo nasluchalem sie o kolimacjach itp ;-)

Mowisz, ze to lepszy sprzet?

Jakie okulary bys proponowal?

Ale do 100 PLN/sztuka, bo cena 2790 zabija ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, żę wypróbowanie sprzętu wchodzi w grę. Jeśli chodzi o cenę to "samochód po wyjechaniu z salonu jest o 20% tańszy"

Z resztą nie reklamuje tego telepa, najlepiej skontaktuj się z Wro-morrisem :blink:

Powiem ci że jak by był miesiąc wcześniej wystawiony w tej cenie to bym go brał

:(

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, żę wypróbowanie sprzętu wchodzi w grę. Jeśli chodzi o cenę to "samochód po wyjechaniu z salonu jest o 20% tańszy"

Z resztą nie reklamuje tego telepa, najlepiej skontaktuj się z Wro-morrisem  :blink:

 

Nooo ;-) Teleskop to nie samochod ;-)))

aaa... no i na raty nie da rady :-(

 

a co bys wybral:

"Wlasnie dumam pomiedzy AstroView 120 EQ a StarMax 127 EQ i czytajac posty jestem coraz glupszy..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo ;-) Teleskop to nie samochod ;-)))

aaa... no i na raty nie da rady :-(

 

a co bys wybral:

"Wlasnie dumam pomiedzy AstroView 120 EQ a StarMax 127 EQ i czytajac posty jestem coraz glupszy..."

 

 

Ale obowiązują go te same prawa rynku :)

Z tymi ratami to się zastanawiam czemu ich nie ma w astro sklepach?

Powiem ci że jak był po bodajże 2800, potem 2500, to też nie było postów z pytaniami, wiem bo śledzę to ogłoszenie :)

 

achro czy mak?

Zdania są tak podzielone, że wyjścia są dwa:

albo popatrzysz sobie przez jakiegoś maka i jakieś achro i zdecydujesz wady którego mniej ci przeszkadzają

albo pójdziesz za głosem serca :)

Astroview jest bardziej uniwersalny, lepszy kontrast na planetach (ma f8, a starmax bodajże f12)

(W Starmaksie nie masz aberracji, krótka tuba więc poręczniejsza i montaż lepiej sobie z nią radzi ect.......... ect..................

 

Powiem ci że na twoim miejscu wypróbowałbym tego używanego Sky view pro, lepszy montaz i pięć stów w kieszeni :Salut:

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Co do rat to prowadzimy w firmie także sprzedaż ratalną :Salut:

Osobiście z miasta stawiałbym zdecydowanie na maka, bardziej mobilny i zwarty do balkonowych obswerwacji i brak aberracji chromatycznej też robi swoje B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rat to prowadzimy w firmie także sprzedaż ratalną  :Salut:

Osobiście z miasta stawiałbym zdecydowanie na maka, bardziej mobilny i zwarty do balkonowych obswerwacji i brak aberracji chromatycznej też robi swoje B)

 

Wlasnie wymiary Maka do mnie przemawiaja. I ta porecznosc i ta torba w zestawie...

Ale co z optyka? Czy za taka roznica cenowa kryje sie li-tylko roznica w konstrukcji czy jakosc obrazu?

 

Niestety... nie mam mozliwosci porownania obrazow w tym sprzecie :-(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jeśli chodzi o korekcję aberracji w Maku to porównywać go możesz w zasadzie tylko z APO albo zaawansowanymi systemami RC B)

Maki dają czysto dyfrakcyjne obrazy gwiazd bez widocznych aberracji :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o korekcję aberracji w Maku to porównywać go możesz w zasadzie tylko z APO albo zaawansowanymi systemami RC B)

Maki dają czysto dyfrakcyjne obrazy gwiazd bez widocznych aberracji :Salut:

 

Czyli moznaby powiedziec, ze kupujac Maka m.in. ze wzgledu na wymiary nie bede plul sobie w brode, ze dokonalem takiego wyboru, a nie AV 120 EQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :Beer:  :D

 

KUPILEM!!!

Jednak StarMax 127mm EQ. :banan:

Balkon wygral ;-)

DZIEKI ZA WSZYSTKIE GLOSY POMAGAJACE MI W WYBORZE!

 

Pozdrawiam

Szczesliwy Posiadacz Wlasnego Teleskopiku :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu !!! Wszyscy czekamy na jakieś recenzje i fotki, tylko niestety pogoda chyba nie dopisuje. Czy to nie dziwne ??  :D

 

Bede go mial gdzies w polowie marca.

Na razie skupie sie na wizualu, ale na pewno cos popstrykam jak tylko dokupie T-ring.

 

Niestety... sypie i leje od wielu dni i nie zanosi sie na poprawe... Mam nadzieje, ze w Bieszczadach bedzie ladnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.