Skocz do zawartości

Test okularów planetarnych i średnioogniskowych


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

jak już zwykle; znakomicie, krótko i treściwie, sama esencja i kwintesencja :)

dziękuję pięknie i pozdrawiam

 

a tak przy okazji, odnośnie testów barlow'ów, czy da się jakoś porównać barlowy i ekstendery do aparatów fotograficznych, np. canona extendera x2 II, czy chociażby rosyjskiego x2 na M42 w astrofoto?

 

czy mając ruski ekstender x2 na m42, jest sens kupować dobrego barlowa? lub, czy może dopiero extender canona zapewni wolny od aberacji obraz na zdjęciach?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do autorów testu okularków krótkoogniskowych. Tak się składa, że posiadam zarówno Celestrona X-cella 5 mm, jak i Vixena LV 7 mm. Zdecydowanie zgadzam się z opinią o Vixenie, ale zaskoczony jestem, że tak "zmieszaliście z błotem" optykę celestrona. Nie ukrywam, ze jest to okular gorszy od Vixena, ale moim zdaniem zasługuje on na wyższą ocenę optyki. I teraz pytanie, do którego zmierzam: czy testowaliście tylko jeden egzemplarz tego okularu, czy kilka? Jeśli mieliście jednego celestrona, może trafiliście na egzemplarz nieco rozkolimowany, a wtedy ocena optyki jest mało miarodajna...

Jak to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do autorów testu okularków krótkoogniskowych. Tak się składa, że posiadam zarówno Celestrona X-cella 5 mm, jak i Vixena LV 7 mm. Zdecydowanie zgadzam się z opinią o Vixenie, ale zaskoczony jestem, że tak "zmieszaliście z błotem" optykę celestrona. Nie ukrywam, ze jest to okular gorszy od Vixena, ale moim zdaniem zasługuje on na wyższą ocenę optyki. I teraz pytanie, do którego zmierzam: czy testowaliście tylko jeden egzemplarz tego okularu, czy kilka? Jeśli mieliście jednego celestrona, może trafiliście na egzemplarz nieco rozkolimowany, a wtedy ocena optyki jest mało miarodajna...

Jak to było?

Było tak jak napisaliśmy w tabeli to znaczy - tak źle, że aż podejrzewaliśmy go o uszkodzenie. Testowaliśmy oczywiście jeden egzemplarz... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.