Skocz do zawartości

Test okularów planetarnych i średnioogniskowych


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Soczewki Barlowa już mamy u siebie. Delta i Astrokrak działają błyskawicznie. :Beer:

Teraz tylko dajcie nam pogodę!!!

A oto skład drużyny testowej:

 

ASTROKRAK:

1. Antares 1,6x 2’

2. Soligor 2x 2’/1,25’

 

DELTA:

1. WO APO 2,5x 2’

2. Vixen Delux 2x 1,25’

3. Celestron Omni 2x 1,25’

4. Celestron Ultima 2x 2’-1,25’

 

ASTRONOCE:

1. Astrokrak 2x 2’

2. Soligor 2x 1,25’

3. Vixen 2x 1,25’

4. TeleVue 2x 2’/1,25’

 

Czyli trochę tego będzie… :banan:

 

UWAGA!

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś inne Soczewki Barlowa i chciałby nam je udostępnić

do tego testu, to prosimy o kontakt na maila lub telefoniczny. Ograniczymy się jednak do krotności bliskiej 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.

 

Celestron Ultima x2 ktory posiadam ma specjalny srubelek do blokowania okularow. Na twoim zdjeciu nie widac aby dostarczony egzemplaz takowa srubelke posiadal. To tylko na zdjeciu nie widac blokady, czy teraz ultimy robia bez zabezpieczajek? :blink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.

 

Celestron Ultima x2  ktory posiadam ma specjalny srubelek do blokowania okularow. Na twoim zdjeciu nie widac aby dostarczony egzemplaz takowa srubelke posiadal. To tylko na zdjeciu nie widac blokady, czy teraz ultimy robia bez zabezpieczajek?  :blink:

 

Pozdrawiam.

Śrubolek jest oczywiście, ale na zdjątku się schował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś inne Soczewki Barlowa i chciałby nam je udostępnić

do tego testu,  to prosimy o kontakt na maila lub telefoniczny. Ograniczymy się jednak do krotności bliskiej 2x.

 

Pytałem już na sąsiednim forum - czy można przetestować konwerter fotograficzny?

Mogę podesłać wersję z tulejami " ready to use"

 

Pozdrawiam

Zdzisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już na sąsiednim forum - czy można przetestować konwerter fotograficzny?

Mogę podesłać wersję z tulejami " ready to use"

 

Pozdrawiam

Zdzisław

A dokładniej co to za Barlow, firma, krotnośc, czy to tylko do foto czy do visual też...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle ostatnich wydarzeń związanych z pojawieniem się WO w Polsce nie wiem czy kogoś zaciekawi poniższa zagadka:

 

Co znajduje się w tych sakiewkach?

image006.jpg

 

Daje w wątku testy okularów żeby nie robić nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Ponawiam: pilnie potrzeba nam RKE i ERFLA do porównań ze SWANem 33mm!

Jeżeli ktoś dysponuje tym sprzętem to zapraszamy do obgadania tematu. :notworthy:

 

Pisałem na PW ale bez odpowiedzi więc nie wiem czy doszło, na wszelki wypadek mogę podesłać RKE jak chcesz, dzisiaj pójdzie no to jutro by był pewnie.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na PW ale bez odpowiedzi więc nie wiem czy doszło, na wszelki wypadek mogę podesłać RKE jak chcesz, dzisiaj pójdzie no to jutro by był pewnie.

Pozdrowionka

...dzięki ale RKE już mamy... Teraz potrzeba nam tylko ERFLI 32mm i 30mm modyfikowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.