Skocz do zawartości

Polskie Zakłady Optyczne a astronomia :)


przemas

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem jakiś czas temu do PZO z takim oto zapytaniem:

 

"Dzień dobry!

 

Chciałbym się zapytac czy nie zamierzacie Państwo w przyszłości rozpocząc produkcji amatorskich lunet i teleskopów astronomicznych. Z własnych obserwacji wiem, że na polskim rynku zaczyna się robić koniunktura na taki sprzęt optyczny i dziwi mnie, że taka firma z wieloletnią tradycją (bez mała jak jak Zeiss) nie ma nic do zaoferowania w tykm zakresie.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Przemysła M. Rudź"

 

he he he a oto odpowiedź:

 

"Szanowny Panie,

 

Z przykrością informujemy, że nie przewidujemy produkcji lunet i teleskopów astronomicznych. Zrezygnowaliśmy z produkcji wiele lat temu ze względu na mały popyt.

 

Z poważaniem

 

Alicja Osowiecka"

 

;D ;D ;D no cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może wystosować jakiegos oficjalnego maila z propozycją wszczęcia procedury produkcyjnej amatorskiego sprzętu obserwacyjnego a'la PZO.

 

Albo inaczej, może każdy z nas niech skrobnie w przeciągu kilku dni podobnego maila z zapytaniem o takową branżę, może to by ich ruszyło. Jednego jestem pewien - mieli niezłą zagwozdkę z taka zmasowaną akcją ;D ;D ;D

 

podaję adresik: info@pzo.com.pl

 

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemas, ja do nich napisałem w kwietniu z podobnym pytaniem, a oto odpowiedź:

 

"Informujemy uprzejmie, że możemy jedynie podjąć się wykonania części na zamówienie.

Należy podać wymagane parametry a najlepiej przesłać rysunek z wymiarami pod nr faksu 810-47-09.

Nasi technolodzy wypowiedzą się czy jest możliwe ich wykonanie i skalkulują koszty. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się pytałem o obiektyw apochromatyczny, oto odpowiedź:

 

Szanowny Panie,

 

Po konsultacjach z technologiem przykro nam poinformować Pana, że nie

produkujemy soczewek o podanych przez Pana w liście świątecznym parametrach. Obiektywy, o których pisaliśmy w ostatnim liście są obiektywami mikroskopowymi nie lunetowymi. Z tego co mi wiadomo w ofercie PZO nie ma elementów do budowy teleskopów czy lunet astronomicznych. Jednostkowe wykonanie takich elementów daje raczej "astronomiczne" ceny. Dla

przykładu - pryzmat o wys 15 cm, który wykonywaliśmy dla obserwatorium astronomicznego bodajże w Poznaniu z materiału Klienta kosztował 7 tys. zł

netto.

 

Z poważaniem

Alicja Osowiecka

 

;D ;D ;D mi się wydaje, że oni są po prostu technologicznie jakieś 20 lat za Murzynami.

 

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa grupa lobbingowa. Oczywiście również wysłałem.

 

***

 

Miałem na podobny temat refleksje po obejrzeniu wczorajszego meczu Polska - Szwecja. Nam nic nie wychodzi, nic się nie opłaca i wszyscy nas wykorzystują. W USA czy EU ludzie zarabiają dwa (może trzy) razy więcej, towary są tylko lekko droższe (a niektóre znacznie tańsze) - im to się jakoś opłaca i im się chce.

 

wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu ktoś pisał na którymś forum, że zapytał PZO o obiektywy achromatyczne i przypominam sobie teraz, że dostał identyczną odpowiedź. Znaczy się, rzecznik prasowy ma gotowca rozsyłanego upierdliwym petentom. Gotowiec z lat 80-tych stanowiący o braku popytu mocno już chyba posiwiał. Jeżeli mają takie "aktualne" rozpoznanie rynku, to powinni przerzucić się na szklane krasnale ogrodowe, np. z achromatycznymi czapkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Ja też ich sukcesywnie męczę o ponowną produkcję obiektywów PZO LP-64 do lunetek Mysliwskich ale dalej bez rezultatu bo chcą zamówienia minimum na 1000 sztuk do wznowienai produkcji i to płatne z góry i czekać 3 miechy, chyba ich pogięło :'( :'( :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec może zebrac sie do kupy (bo kupy nikt nie ruszy) i wystoswac w imieniu astro braci oficjalne pismo do prezesa PZO pana Adama Krynickiego z prośba o przeprowadzenie obecnej analizy rynku na astro sprzet ? Można jak argument przedstawić dotychczasowe zdawkowe odpwiedzi z PZO z poprzednich i obecnych lat. Wskazac na nasze zainteresowanie sprztem i obecna sytuacje na rynku. Co roboty chyba nie maja za duzo ?

 

http://www.pzo.com.pl/index/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec może zebrac sie do kupy (bo kupy nikt nie ruszy) i wystoswac w imieniu astro braci pismo do PZO o przeprowadzenie obecnej analizy rynku na astro sprzet ? Co roboty chyba nie maja za duzo.

 

dobra myśl, tylko trzeba namierzyć jakiegoś ichniejszego szefa a nie biurwę, która kontrolcefałuje oklepaną formułkę, że "niestety, nie możemy, bo..." itd

 

przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem:

"Szanowny Panie,

 

Z przykrością informujemy, że PZO S.A. nie przewodują wznowienia produkcji teleskopów ani lunet. Jedyna szansa to zakup tego typu urządzeń w sklepach fotooptycznych.

 

Z poważaniem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.