Skocz do zawartości

Lucky imaging w Syncie 16 - M57


mack_mnk

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje zdjęcia :)

Myślę, że możesz poprawić ostrość i chyba odrobinę kolimację.

 

Może będziesz zainteresowany - moja próba identycznym teleskopem, również 1000 klatek, czas jednej klatki około 330ms (podobnie jak u Ciebie), kamera ASI385 z pikselem nieco większym niż Twój. Ale co ciekawe - próba 5km od centrum Torunia - ten obiekt w pewnym zakresie wybacza LP :)

Jedno co to klatki zebrałem w 8-bitach (przez pomyłkę).

https://www.astrobin.com/full/mfvyyi/0/

 

Czekam niecierpliwe na Twoje kolejne próby tym setupem :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kombinuj-licz No tak, delikatnie kolimacja mi zjechała, musiałem montaż do poziomicy ustawiać, bo był spory spadek na łące przed pensjonatem. Bardzo fajnie właścicielka pensjonatu się zachowała i wygasiła mi wszystkie światła. Dziś liczę na to, że uda się kolejne sesje przeprowadzić, też z miejsca o niskim LP. Choć Księżyc może przeszkadzać. Polowałem na Blue Snowball, ale niestety przepaliłem środek. Do niej podejdę jeszcze raz z Barlowem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mack_mnk napisał:

@kombinuj-licz No tak, delikatnie kolimacja mi zjechała, musiałem montaż do poziomicy ustawiać, bo był spory spadek na łące przed pensjonatem. Bardzo fajnie właścicielka pensjonatu się zachowała i wygasiła mi wszystkie światła. Dziś liczę na to, że uda się kolejne sesje przeprowadzić, też z miejsca o niskim LP. Choć Księżyc może przeszkadzać. Polowałem na Blue Snowball, ale niestety przepaliłem środek. Do niej podejdę jeszcze raz z Barlowem :D

Fajnie że nie tylko ja mam zryty beret Dobsonami.

 

Jak masz miejscówki z niskim LP to lutuj magłwice/galaktyki najsłabsze jakie tylko znajdziesz.

Te jasne to sobie z miasta pofocisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mack_mnk napisał:

Synta Az GoTo 406/1800mm + ASI290MC (gain: 490 ekspozycja: 250ms) liczba klatek w sesji: 1000, ale Siril, którym stackowałem odrzucił 30% (głównie przez rozjechane gwiazdy,). Najwięcej zabawy było z wyciągnięciem kolorowego zdjęcia z Sirila. Plik wsadowy był w formacie .ser, musiałem go zdebayeryzować w pipp i dopiero wtedy mogłem zestackować. Niestety Siril nie pozwala na debayeryzację plików .ser i póki co moje rozwiązanie działa.

Sorry za off'a, ale tak pomyślałem, że ktoś, kto spoza "branży" niechcący trafiłby na ten i podobne wpisy poczułby sie jak na tureckim kazaniu ;)

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.