Skocz do zawartości

Triplet ED APO D=127 F=950 f/7,5


Witos

Rekomendowane odpowiedzi

W zestawie :
- OTA
- obejmy
- dovetail vixen
- skrzynia transportowa
Refraktor w bardzo dobrym stanie, jedynie delikatne zarysowanie na odrośniku. Stan obiektywu uważam za bardzo dobry, jedynie do czego się można przyczepić, to drobne pyłki na obiektywie, które nie mają kompletnie wpływu na dawane obrazy. Jakość obiektywu jest na bardzo wyskokim poziomi, obrazy księżyca są bardzo ostre, niczym wycięte skalpelem. AC nie widać tak do 250x, później AC zaczyna się pojawiać ale nie jest to specjalnie odczuwalne jak w refraktorach Achromatycznych. Optycznie Meade 127 bardzo mi przypomina mojego byłego Equinoxa 120ED. Ogólnie gdyby nie to, że nadarzyła się okazja wymiany na inny sprzęt to napewno Meade 127 zostałby ze mną na długie lata. Osoba która zdecyduje się na zakup Meade napewno będzie zadowolona z obrazów jakie generuje ten trzysoczewkowy obiektyw. Dla mnie osobiście jest to Equinox 120ED tylko w większym wydaniu. Kolejne porównanie przeprowadziłem z TS Photo line 125 APO, widoczność kraterów na księżycu, ich ostrość była na takiem samym poziomie, z tą różnicą że w TS obraz był odrobinę mniej wpadający w żółty jak to ma miejsce we wszystkich EDKACH.

Kto choć raz spojrzał przez refraktora SW 80ED, 100ED, czy 120ED napewno nie będzie zawiedziony obrazami jakie daję Meade 127 APO.

Cena 3750zł.

IMG_0184.jpg

IMG_0210.jpg

IMG_0197.jpg

IMG_0201.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2020 o 23:39, Marcin_G napisał:

OK, rzeczywiście. Bo pod koniec lat 90-tych Meade miał serię dubletów ED 4", 5", 6" i 7"

Cześć .:-)

Tak było z tym iż Dublety były 5"-127mm , F9-1140mm , całkiem przyzwoite , kiedy Firma  MEADE sama wykonywała indywidualnie każdy obiektyw.Mieli wtedy dobrego optyka i obiektywy były z wysokim Strehl Ratio.Posiadaliśmy w Obserwatorium taki Refraktor i był jak na to użyte szkło naprawdę w Dublecie Dobry ze względu m.in. na "F".

 

Tomaszu Powodzonka w Sprzedaży.:-)

 

Pozdrawiam Krzysztof.:-)

Edytowane przez Edgens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Edgens napisał:

Cześć .:-)

Tak było z tym iż Dublety były 5"-127mm , F9-1140mm , całkiem przyzwoite , kiedy Firma  MEADE sama wykonywała indywidualnie każdy obiektyw.Mieli wtedy dobrego optyka i obiektywy były z wysokim Strehl Ratio.Posiadaliśmy w Obserwatorium taki Refraktor i był jak na to użyte szkło naprawdę w Dublecie Dobry ze względu m.in. na "F".

Przy f/9 to raczej każdy doublet ED jest co najmniej bardzo dobry.

Tak, to były czasy kiedy Meade i Celestron były synonimami jakości a nie chińskiego cięcia kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.