Skocz do zawartości

IC1396 - Trąba słonia bez moda


innerside

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Może będzie z tego seria :)

 

Tym razem trochę bardziej wymagający obiekt dla niemodyfikowanej lustrzanki - 13.94mag powierzchniowo dla Ameryki do 7.4mag dla Trąby słonia. 

Poprzedni wątek:

3 sesje (wrzesień), pierwsza i druga przy super warunkach po240sek klatki. 3 sesja już przy księżycu - zastosowałem krótsze klatki - 180sek.

Łącznie... 441 min. Podczas obróbki czułem, że ostatnie 100-150 minut już nic nie dodawało do finalnego obrazu, a zmniejszało szum/zwiększało detal.

APP ma fajną opcję - przy składaniu zdjęć z kilku sesji może w tle wypluwać stacki z każdego dnia osobno plus jeden finalny. 

 

Małe porównanie:

 

innerside_IC1396_ElephantTrunkNebula-ses3_441min_cls_detal.jpg.4d0939200fd523b8920278811235a1eb.jpg

 

Heq5 / TS 76EDPH / Filtr CLS ES / Nikon d810 (iso400 / apsc mode)) + guiding. Skala 2.94"/pixel

Klatki kalibracyjne: flat/bias po 15 sztuk średnio na sesję. 

Obróbka APP -> LR -> PS do delikatnej redukcji gwiazd. Zdjęcie załadowane to resize do 3k pikseli, aby nie ważyło tyle. Mogę wrzucić full jak ktoś będzie chętny. 

 

ps. pierwszy raz przesmarowałem tryby przy silnikach w montażu - skończyła się gwarancja to otworzyłem, aby zajrzeć. Ależ ten oryginalny smar to lipa :) Przypomina suchą pastę. Mam wrażenie, że jest o wiele ciszej i nie mam juz takich peak'ów na wykresie w phd (na razie jestem zadowolony przy tej skali - na paski przyjdzie jeszcze czas).

 

Pozdrawiam i do następnego :)

 

innerside_IC1396_ElephantTrunkNebula-ses3_441min_cls3K.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, innerside napisał:

Podczas obróbki czułem, że ostatnie 100-150 minut już nic nie dodawało do finalnego obrazu, a zmniejszało szum/zwiększało detal.

o to wlasnie chodzi w calym tym astrofoto - zmniejszyc szum poprzez zwiekszenie liczby subów, co wprost proporcjonalnie wpłynie na ułatwienie sobie obróbki.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.