Skocz do zawartości

Będę rozbierał EDka...


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa tyczy się:

 

TEGO

 

a pytanie czy będzie pasować do EDka:

 

image004.jpg

 

Wiem, że Adam i Andrzej chyba rozbierali EDka na czynniki pierwsze i proszę o pomoc w tym zakresie... bo na oko to nie wygląda kompatybilnie... :blink:

Jeszcze nie oblookałem dokładnie mocowania wyciągu w Celestronie ale nie jest to takie samo rozwiązanie jakie pokazują poniżej:

 

focuser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emde, wyciag w tym Celestronie jest inaczej mocowany, niz w przykladzie poniezej. Tam jest przykrecany trzema srubami do blachy, a tu mamy gwintowana blache, ktora jest wkrecona w wyciag. Nie obejdzie sie bez dorobienia jakiegos patentu-przejsciowki.

Chyba, ze ten gwint na rurze bedzie pasowal, w co watpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam grupy yahoo, a w szczególności grupę tematyczną Orion ED. NA pewno znajdziesz tam odpowiedz na swój problem. Oczywiście zakładam że Celestron ED, Orion i Synta mają podobne mocowania wyciągów. Z tego co widzę po swojej Syncie i zdjęciach Oriona ED wyciągi są takie same, ale nie jestem pewny co do Celestrona. Jeśli się chce można do małego ED nawet Starlighta zapakować :rolleyes: Na grupach znajdziesz opis jak to zrobić i jaka przejściówka jest potrzebna. Jest tam zresztą też namiar na firmę oferującą lepsze wyciagi do ED łącznie z przejściówkami.

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam grupy yahoo, a w szczególności grupę tematyczną Orion ED. NA pewno znajdziesz tam odpowiedz na swój problem. Oczywiście zakładam że Celestron ED, Orion i Synta mają podobne mocowania wyciągów. Z tego co widzę po swojej Syncie i zdjęciach Oriona ED wyciągi są takie same, ale nie jestem pewny co do Celestrona. Jeśli się chce można do małego ED nawet Starlighta zapakować :rolleyes: Na grupach znajdziesz opis jak to zrobić i jaka przejściówka jest potrzebna. Jest tam zresztą też namiar na firmę oferującą lepsze wyciagi do ED łącznie z przejściówkami.

 

Nie, nie i jeszcze raz nie. Tubus Celestrona nie ma nic wspolnego z tym w Orionie. Wyciag tez jest zupelnie inny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety z MoonLite mi nie wyszło, cena i wogóle... ale mam właśnie na stanie coś prawie tak równie pięknego:

 

BAADER01.jpg

 

BAADER02.jpg

 

BAADER03.jpg

 

BAADER04.jpg

 

BAADER05.jpg

 

BAADER06.jpg

 

Wykonanie topowe, chodzi dość ciężko ale jak masło, na łożyskach, wyczernienie super mat, pełen wysów około 650mm. Teraz trzeba dorobić przejściówkę do ED - z jednej strony gwint do istniejącego na rurze a z drugiej mocowanie na trzy śruby do Baadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emde Ty coś musisz wiedzieć że tak sie zbroisz.

Wojna będzie ??

 

Ps.Jeśli chodzi tak jak sie prezentuje to gratuluje !!!

Pozdr

DaVe

... wzdłuż naszej granicy Białorusini ustawli jakieś rakiety typu ziemia powietrze czy cóś... to się trza zbroić... :sterb003:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciążyłem wyciąg diagonalem WO 2" + TV Barlow + Pentax 7mm czyli dość sporo i nawet niedrgnął! To wróży dobrze na przyszłość do astrofoto...

A tak wygląda w komplecie z mocowaniem do szukacza:

 

BAADER09.jpg

 

Całość jest dość spora

 

BAADER07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.