Skocz do zawartości

NGC 2175, test w paśmie Ha, prawie w pełni Księżyca i w pyłach zawieszonych w powietrzu z Sahary.


lexx

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Tayson napisał:

zweryfikuj maska bahtinowa po ustawieniu motofocuserem, czy przypadkiem nie masz jakis luzów i auto focus Ci szwankuje.

obecnie IMO wszystkie pliki do kosza.

moze byc ksiezyc, moze byc lp, ale brak ostrosci i pojechanie dyskwalifikuje material.

motofocus ma pewne ustawienia, których nie wprowadziłem jak go instalowałem, po Waszych sugestiach zainstalowałem i skorygowałem błędy, z maską pokrywało się ostrzenie praktycznie na "0", dzisiaj będzie chyba okienko pogodowe więc pocwiczę, dzienx :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tayson pytanie, czy jeżeli całość setupu jest mniej precyzyjna i następują sumy poszczególnych negatywnych składowych,  to czy palenie w krótszych czasach może "uratować" i nie potęgować takowych niepożądanych efektów jak chociażby rozlane gwiazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tayson napisał:

w sumie to nie rozumiem co masz na mysli...

. jak brak ostrosci, to brak ostrosci i krótsze czasy tego nie zmienia.

 

Tu dla test wczoraj zrobiłem 60sek. ekspozycję  eM 101 czy uważasz, że ostrości była Oki?

FB_IMG_1614768694665.jpg

Edytowane przez lexx
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 13:39, Grzędziel napisał:

Sprzęt mam bardzo zbliżony w parametrach do Twojego i nigdy takiego problemu z ostrością nie miałem. Sprawdzasz FWHM?  U mnie przy dobrym seeingu mam w granicach 1.5-2. Tu wygląda na duuuużo więcej.

A jak ustawiasz ostrość, automatycznie czy ręcznie?

Auto i potem maska.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _Spirit_ napisał:

A nie możesz zrobić testu po auto? Wybrać rejon z gwiazdą i ręcznie sprawdzić czy ostrość jest ok?

Wczoraj robiłem, jest mega cacy, po autofocusie maseczką sprawdzałem i jest igła, ale fakt, że autofocus był poprzednio ze złymi danymi uruchamiany. 

Iiiiiiiiiiii................ jeszcze coś znalazłem, jak na początki montowałem filtry na kole, to podczas nauki jak mi pokazywał Paweł na jego szkłach były strzałki gdzie jest kierunek do tuby. U mnie tego nie było, więc jako głąbek poukładałem, jak przysłowiowo leci. Wczoraj coś mnie tknęło rozebrałem koło, poszperałem w necie i dowiedziałem się, że jest rewers i awers filtrów. Jedna strona jest lustrzana, a u mnie 4 były źle zamontowane. Liczę, że przy następnym teście (jutro mam okienko pogodowe) sprawdzę czy to też mogło miec wpływ na ostrośc obrazu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustrzaną do nieba raczej. Sam raz taki babol zrobiłem na wyjeździe. Zmęczenie po 3 nocach. Ciężko taki materiał później poskładać. Stacki z tego wyjazdu są w Bawimy się materiałem. Można zobaczyć jak wyglądają kanały RGBL.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.