Skocz do zawartości

Delta Optical 25x100 czy Astrokrak Sutter 25x100??


grosikkp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam również,

 

SkyMaster i Sutter to technicznie te same lornety i w dodatku kosztują w Polsce prawie tak samo - z tych dwóch lepiej brać Suttera, bo... ma lepsze opakowanie ;)

 

Vixen - hmmm... jeżeli już 80tka, to 20x80, bo te 2 stopnie pola widzenia w 30x80 to śmiech na sali - w ten sposób lorneta taka traci swój główny atut, którym odróżnia się od teleskopów, tj. duże pole widzenia. Przez 20tke patrzyłem i z czystym sumieniem mogę Ci ją polecić jako dobry sprzęt (jak dla mnie nawet bardzo dobry!) do DS. Jednak jezeli bino ma Ci dostarczyć mocnych wrażeń, to musi to być setka, co potwierdza to opracowanie,

 

http://www.cloudynights.com/lab/binoculars/binos3.pdf,

 

a tutaj w.w. lornety będą dobrym wyborem.

 

Pozwól, że zdobęde się jeszcze na taką refleksję - od pewnego czasu dochodzę do wniosku, że jeżeli ktoś ma cash i możliwości dobrego transportu, to powinien sprowadzać bina z US i nie patrzeć się na polską ofertę, gdyż tam nie dość, że są one tanie jak barszcz, to w dodatku wybór ogromy (polecam wątek http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=7728). Za 2k $ kupujesz to http://www.bigbinoculars.com/100bt45.htm i dostajesz bardzo dobre bino (opinie na CloudyNights) oraz moje zazdrosne spojrzenie ;)

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również,

 

SkyMaster i Sutter to technicznie te same lornety i w dodatku kosztują w Polsce prawie tak samo - z tych dwóch lepiej brać Suttera, bo... ma lepsze opakowanie ;)

Dołączam się do powitania

W pełni się zgadzam z Mateuszem. Mam Suttera i bardzo jestem z niego zadowolony. Też miałem dylemat co brać. Jak widać zwyciężył Sutter ze względu na ten wątek: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=4162 oraz walizkę, która w momencie kupna przeze mnie lornetki, gdzie indziej kosztowała 80$.

Od siebie polecam liftingowanego przez Janusza żurawia, spisuje się naprawdę świetnie i cena również przyzwoita. Ale to już musisz zrobić przez kontakt z Astrokrakiem na mail lub telefon :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andee dałbyś spokój :angry:

Ta cena wcale nie jest dobra w porównaniu z cena AK, który jest na miejscu. I ostrzegam z góry, że jeżeli ten wątek zamienisz w kolejną osobistą wycieczkę/krucjatę przeciw Januszowi P. i AK to zażądam usunięcia mojej osoby z forum :icon_evil:

Edytowane przez Flowenol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andee dałbyś spokój :angry:

Ta cena wcale nie jest dobra w porównaniu z cena AK, który jest na miejscu. I ostrzegam z góry, że jeżeli ten wątek zamienisz w kolejną osobistą wycieczkę/krucjatę przeciw Januszowi P. i AK to zażądam usunięcia mojej osoby z forum  :icon_evil:

 

Chyba masz jakies uczulenie, radze pojsc po rozum do glowy. Nie robie tu zadnej krucjaty a to o czym wygadujesz to jakies mrzonki. Jedyna osoba ktora wybiera sie na jakies personalne wycieczki w tym temacie forum jestes niestety Ty. To wolne forum i moge na nim publikowac wszystko co jest zgodne z regulaminem i jest pomocne dla innych forumowiczow, a podobne upomnienia zakrawaja na kpine.

 

P.S. Cena nawet z kosztami transportu jest nizsza od ceny AK o 150zl.

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz jakies uczulenie, radze pojsc po rozum do glowy. Cene zamiescilem dla osob  ktore bywaja w Niemczech... nie robie tu zadnej krucjaty a to o czym wygadujesz to jakies mrzonki. Jedyna osoba ktora wybiera sie na jakies personalne wycieczki w tym temacie forum jestes niestety Ty. To wolne forum i moge na nim publikowac wszystko co jest zgodne z regulaminem a podobne upomnienia zakrawaja na kpine.

Aż tak naiwny to ja nie jestem, ale OK wytłumaczenie przyjęte. Trzeba było moźe zaznaczyć jak ktoś będzie w Niemczech to...

Sorrki za wycieczkę personalną :Beer:

BTW skoro to wolne forum i wolny kraj to ja teź chyba mogę wyrazić swoje obawy. Chyba, źe masz patent na wszechwiedzę :szczerbaty:;)

Edytowane przez Flowenol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ostrzegam przed kupowaniem Suttera wysyłkowo!

Pisałem, że ten sprzęt przed kupnem trzeba mieć w ręku i w razie wystąpienia kłopotów mieć gdzie go oddać do naprawy. A kłopoty w tego typu lornetce z dużym prawdopodobieństwem mogą wystąpić.

Edytowane przez Krzysiek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.