Skocz do zawartości

Renioo - krótkoczasowe, niedokończone i testowe


Renioo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

postanowiłem zrobić swój zbiorowy śmietnik na wypociny krótkoczasowe (które lubie i szanuje), zaczęte i nigdy niedokończone, jak i testowe fotki.

 

Cyrk głupców rozpoczyna Heart Nebula w 20 klatkach po 10 minut. Tlenu nie dorobiłem.

AT65EDQ + Trius-SX694 i Losmandy GM8

 

Image64resized.thumb.jpg.db6b7294d84a7b65f8541e7fe12f648f.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zapomniałem, że założyłem sobie taki temat-śmietnik. Więc materiał ląduje tutaj. Dramat z kalibracją tlenu i warunkami w których był zbierany - cząstki z kominów okleiły soczewkę w sposób niestosowny. Korekcja flatem tego kanału to udręka, stąd ciapy w materiale. Będzie trzeba zebrać tlen raz jeszcze.

Tymczasem zamierzałem publikować wszystko to publikuje na swoim podwórku :) 

 

Traba_test.thumb.jpg.1a51ae504e0a5bfa1e960601cee68b89.jpg

Edytowane przez Renioo
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zapomniałem, że mam swój tematyczny grajdołek, upamiętniam więc niekalibrowane sesje z procesu kolimacji i wina. APO poszło w nowe ręce.

 

Ciąg dalszy nastąpi. Jest potencjał na APS-C, ale niestety nie mam.

 

GSO 150/600 po modach i ASI294MM

 

06.05.2022

1231427312_M13test.thumb.jpg.108a6fa0c457f8c12ec1e63ef247ca69.jpg

07.05.2022

1464487274_Pelicantest.thumb.jpg.44c5d3350467aca864bd2015cae23758.jpg

Pelican 28x300s bin2, bez cropa, resize 75%

M13 60 x 60s bin2, crop 66%, bez resize

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 08.05.2022 popsułem kolimacje i mam jajka przez cały kadr, ale lustro już się nie gibie i jest stabilnie całą sesje. Co najważniejsze jajka się nie zmieniają :) Dzisiaj powinno się na gwieździe dać skolimować.

40x300s bin2, po STF 

 

image.png.1b06b7a318e391b38845e70166a3eeef.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pająka doprowadziłem do porządku imadłem i Dremelem.

 

Nie mam jeszcze klatek kalibracyjnych, więc pociągałem potworka suwakami 30 sekund.

W porównaniu do małego APO to niebo a ziemia. Szczerze mówiąc nie dogadywałem się ani z tą ciemnicą ani z CCDkiem.

W końcu jest fun z setupu. To jeszcze ze ściśniętym lustrem (wcześniej latało i o godzinie 1:32:34 się gibało, teraz za mocno ścisnąłem) i za daleko oddaloną (o circa 3.5mm) matrycą.

 

Po jakieś 3h na kanał, sumie tlen i wodór przy księżycu 70%, siarka przy urwaniu głowy wiatrem.

 

1916133333_trabakolor.thumb.jpg.4d3df12ceb7b3a5d9259416a9a9c5830.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciąłem rogi bo nie wyrównywałem tła ani nie mam flatów.

Jakoś pokątnie ale dla aplanatycznego korektora komy faktycznie podany jest mniejszy backfocus dla 600mm ogniskowej.

 

The length of the corrector is 100mm and it features an M48 male thread on the telescope side. Correct spacing from the corrector to your sensor is required for optimum correction:

F=600mm, working distance = 51.66mm
F=800mm, working distance = 53.66mm
F=1000mm, working distance = 55.0mm
F=1200mm, working distance = 54.66mm
> 1500mm, working distance = 54.60mm

 

Potem znajdę nieucięty kadr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A to przestrzeliłem dwa razy. Były białe noce więc zająłem się innymi rzeczami, teleskop oczekiwał na TomSpidera z Astroserwisu i wysypiałem się dwa miesiące. Zamówiłem też krótszy adapter, nie wyliczyłem jednak że usunę nim dodatkowy 1mm przejściówki plus przyda się dodatkowe 0.5mm - za późno było jednak na poprawki. Mam więc teraz dystanse na za dużo za blisko i za daleko od matrycy :)

TomSpider miał być wisienką na torcie ale trochę inne umieszczenie śrub spowodowało obracanie się lusterka, którego nie zauwazyłem (obracało się po kolimacji cheshirem) i dostawałem wielkanocne jajka - trzeba przeszlifować teraz powierzchnie mocowania LW. Zmienił się też offset. Skapnąłem się dopiero wczoraj.

GSO miało domyślnie również nierówno nawiercone otwory mocowania pająka, które go finalnie pogięły - winowajca podwójnych spików znaleziony.

 

Mgła całą noc, krótki testowy stack STF+denoise 12x300s NGC281 bin2 po ogarnięciu obracania LW. Dzisiaj ogarnę podkładki 0.5mm żeby uśrednić odległość matrycy, w sumie tylko tego brakuje do nazwania tej pomodowanej blachy czymś na wzór astrografu :)

 

 

 

 

NGC 281 STF.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.