Skocz do zawartości

PC do obsługi teleskopu, zbierania zdjęć itp...


Miesilmannimea

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Zabieram się do zbudowania kompaktowego, przenośnego montażu

z zabudowanym komputerem PC, który by tym wszystkim sterował...

Ponieważ nie mam wiedzy co do oprogramowania, które muszę zastosować

mam pytanie co do tego jaki potrzebny jest system, żeby wszystko chodziło

prawidłowo, bez problemów.

 

Co do systemu operacyjnego to raczej Windows. Linuxa widziałem tylko 

w telefonie i na tym chcę pozostać.

 

Co chcę robić na tym komputerze:

- ustawianie na Polarną - SharpCAP i kamerka,

- obsługa montażu DIY - mam licencję APT więc pewnie ten program,

- GoTo łącznie z solvingiem i dociąganiem kadru do istniejącego zdjęcia w celu kontynuacji zbierania,

to chyba APT załatwi?

- oczywiście śledzenie ruchu Ziemi, 

- obsługa focusera - jeszcze nie wiem jakiego od strony elektroniki (APT zapewne)

- realizowanie skryptów typu: znajdź obiekt nr 1 i zrób 100 zdjęć, znajdź obiekt 2 i zrób... (znowu APT...)

 

Całość nadzorowana zdalnie z drugiego, silnego PC przez sieć - pewnie wystarczy ekran zdalny itp

 

Do dyspozycji mam teraz kilka komputerów i nie bardzo wiem na którym to wszystko oprzeć:

- tablet z Win8.1 32bit i 2GB RAM. Działa całkiem żwawo ale ten 2GB RAM wydają mi się za mało...

- netbook z Win7 64bit i 4GB RAM. Tu pamięci więcej, ale całość muli przez zwykły dysk HDD.

Wymiana na SSD powinna trochę pomóc, ale rozdzielczość ekranu to tylko 1300x700...

- hdmiPC z Win10 i 2GB RAM. Znowu mało pamięci no i całkowity brak ekranu oraz klawiatury...

 

Najchętniej zastosował bym coś jak najmniejszego gabarytowo, żeby na stałe zamontować na 

statywie i nie bawić się w kablowanie za każdym razem. Tu pasuje hdmiPC ale raczej nie ten,

więc musiałbym kupić z większą ilością pamięci...

 

Będę wdzięczny za podpowiedź w jaki sprzęt, z jakim systemem muszę się pakować,

żeby potem mięsem nie rzucać po nocy ;)

 

Zastanawiam się jeszcze nad dłuuugim kablem USB i samym hubem USB na statywie.

Ale tu niestety musiałbym mieć z 15m kabla...

 

Z góry dzięki za podpowiedzi :)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.