Skocz do zawartości

IC 1396 - trąba


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

@Krzysiek Gaudy Może to kwestia estetyczna ale, moim zdaniem, Topaz zjadł za dużo szumu. Zwłaszcza rzuca się to w oczy w tle. Detale i kolory super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topazowi mocno się dostało przy okazji jakiegoś "ah oh" zdjęcia na astrobinie bo zaczynał już "tworzyć" w ramach swojej AI jak coś sobie przypominam. Było w statusach bodajże.

Pewnie jak już wszyscy będą podawali w ten sposób to nie będzie oporów na masowe wykorzystanie przy każdej możliwej okazji :getlost:

Czy się cieszyć, nie wiem. Do drukowanych widokówek astronomicznych będzie jak znalazł.

 

 

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaPa Jedno muszę przyznać po moich ostatnich próbach- Topaz z odpowiednimi ustawieniami (może być bez sharpening, moim zdaniem więcej niż kilka % i tak daje nienaturalne rezultaty) absolutnie znakomicie redukuje szum wszelkich częstotliwości. Mikrokontrasty przy tym redukuje w pomijalnym zakresie i zachowuje zaskakująco dużo detali jak na ilość usuwanego szumu. To znakomite narzędzie.

 

Ale oczywiście można je popchnąć za daleko i w zakresie odszumiania i wyostrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaPa napisał:
 
2
 
 

Topazowi mocno się dostało przy okazji jakiegoś "ah oh" zdjęcia na astrobinie bo zaczynał już "tworzyć" w ramach swojej AI jak coś sobie przypominam. Było w statusach bodajże.

Pewnie jak już wszyscy będą podawali w ten sposób to nie będzie oporów na masowe wykorzystanie przy każdej możliwej okazji :getlost:

Czy się cieszyć, nie wiem. Do drukowanych widokówek astronomicznych będzie jak znalazł.

 

 

Ja już kilka takich dyskusji widziałem - i wiele przykładów, gdzie widać sztucznie wykreowane struktury :) Jak już mówiłem w innym wątku: to jest kolejne narzędzie do wykorzystania. Jak przesadzisz to będzie kaszana. Jak wykorzystać rozsądnie to może dać mega efekty (kwestia doświadczenia, którego mnie też jak widać trochę pewnie brakuje). 

Co do mojego zdjęcia - faktycznie chyba za bardzo odszumiłem i przestało wyglądać "naturalnie" jak na zdjęcie astro. Z ciekawości sprawdziłem czy dodanie sztucznego szumu cokolwiek zmienia w odbiorze? Chyba nie...


ic1396_denoise.thumb.png.b55a2c2fba584556438ba3a22a6cf52c.png

 

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek Gaudy Jeżeli chcesz dodawać szum to dodawaj Poisson a nie Gaussian i z maską L. Wiem, bo... eee... dla kolegi kiedyś sprawdzałem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.