Skocz do zawartości

Prace nad AstroKnoppix-em v0.4


ax

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa wersja AstroKnoppix-a będzie oparta na Knoppix-e 3.8.1 Jeśli są jakies uwagi lub proźby co do oprogramowania lub innych rzeczy to prosze pisać na adres virtek(małpa)ds2.uw.edu.pl z dopiskiem "AstroKnoppix".

 

W miare prac nad AstroKnoppix-em będę umieszczał elementy które już zostały umieszczone lub inne informacje dotyczące prac.

 

Niestety z powodu problemów z Knoppix-em 3.8.1 nowa wersja AstroKnoppix-a bedzie oparta na wczesniejszym wydaniu Knoppix-a (3.7).

Piotr Kędzierski

 

Zaczerpnalem ten watek z :

 

http://astroknoppix.pkim.org/

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pięknie, ale czy ta nazwa nie jest zbyt szumna?

z programów astro to tylko mapy i atlasy,

a coś do obróbki zdjęć, stackowania, jakaś obsługa ccd, webcamów, dslrów?

chyba za dużo się czepiam, sorry, pomysł i tak extra :)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie po to stworzylem watek, by pomoc autorowi (albo go dobic) w podjeciu decyzji o tym co sie ma znalezc na tej botowalnej plytce... w przyszlej wersji.

 

Mysle ze w dobie nagrywarek DVD-RW i nosnikow DVDR tanszych niz 2PLN...wartobylo by zrobic obraz na plytki dvd :)

Niestety te 700Mb czy tez 800Mb to za malo by sie znalazlo wszystko to co chcemy ale juz na takiej plytce DVDR mozna zmiescic wiecej...nie mowie zeby od razu zapychac 4,7Gb danych ale smialo mozna zrobic pakiet z 1-2Gb danych na tym obrazie :)

 

Mam pomysl by dawac tu linki do astro-softu linuxowego ktorego nie ma na starej wersji Astroknoppixa a i oczywiscie najlepiej wersji na licencji GPL ktore docelowo moglby sie znalezc na astroknoppixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli myslałem o tym aby nastepna wersja moze byla juz na DVD ale wiele jeszce osób jednak posiada jeszcze czytniki CD. Ale ta kwestia bede sie martwil jak juz bedzie jakas wersja testowa. narazie musze niestety odlozyc

prace na nastepna wersja z powodu zblizajacej sie sesji a niestety przed nia sie raczej nie wyrobie :(.

Jesli faktycznie sa jakies sugestie co do oprogramowania to mozna w wyslac takowe na emaila virtek@ds2.uw.edu.pl najlepiej z dopiskiem w temacie Astroknoppix.

Jesli bedzie powstawac wersja DVD to pewna czesc oprogramowania z strony http://www.randomfactory.com/lfa/intro.html zostanie zamieszczona oraz duzo innych rzeczy :)

 

Pozdrawia Piotr Kędzierski (Virtek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pobrałem z netu poprzednią wersje i zgrałem na CD.

 

No cóż. Działać, działa. Lecz takiego Windowsowca jak ja trudno przekonać do czegokolwiek pod Linuxem. Nie mniej jednak obserwuje rozwój płyty i pomysł z wersją DVD wydaje się dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Troche odświaże ten wątek :szczerbaty:

 

Czy ktos wie z kąd mozna ściągnąć AstroKonpixa?

Ze strony głównej linki nie działaja a google o dziwo nic nowego ni znalazło :/

 

Jedynym wyjściem jest zamowienie w PKiM?

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez chcialem to sciagnac, nie dzialalo. Zglosilem to zreszta Piotrkowi Kedzierskiemu, sprawdzil i: na serwerze plik jest, ale nie mamy uprawnien do tych plikow... (najprawdopodobniej, blad administratora...)

Wszystkie linki w internecie prowadza do ftp'a pkim, tez szukalem. Niedlugo moze zostanie to naprawione, a tym czasem mozesz sie zadowolic Piernixem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tej chwili mam go ściągnietego w 51% :szczerbaty:

Za 1,5 h zobacze co ciekawego ma w sobie :D

 

O dziwo tym razem to moi kochani rodzice sie do tego przczynili, chociarz są dosyć negatywnie nastawieni do astronimi :/, zmieniając opcjie na 512 :helo:

 

Chwała im za to!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.