Skocz do zawartości

Problem z gwiazdami w teleskopie SC.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z zdjęciami gwiazd z teleskopu Bresser Messier 90/1250 SC. Czy to jest koma, czy inny problem z sprzętem? Na większości zdjęć jest takie coś. Dorzucę jeszcze zdjęcie Księżyca robione niecały tydzień temu tym samym teleskopem tylko innym aparatem (zdjęcie M103 - Eos 1100D, Księżyc - 700D) i pojedynczą klatkę M103. W lato miałem też podobny problem z gwiazdami podczas fotografowania M57, ale problem ten występował tylko na krawędziach kadru.

ZWYKLY KADR PODPIS.jpg

ZWYKLY PODPIS.jpg

AIJDHAUWDGUAHW.jpg

m103_2-RGB-session_1-mod-St ps 2 podpis.jpg

awdawda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2022 o 22:20, Maro21 napisał:

Pojechane gwiazdki w jedną stronę, zapewne prowadzenie , jakie czasy i montaż ?

Sorry że tak późno odpowiadam. Czas - 40sek, EQ3-2. Myślisz że to wina montażu? Myślałem że gdyby była to wina montażu, gwiazdy nie wyglądałyby jakby miały że tak powiem, "rozmyty ogon", tylko byłyby zwyczajnie krechy. Chociaż faktycznie możliwe, ponieważ lunetka nie kalibrowana po długiej podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,  jeżeli Twój teleskop to taki jak ten https://www.bresser.de/pl/bresser-bresser-3/Teleskopy/BRESSER-Messier-Maksutov-90-1250-OTA.html to jest to mak. 

Ta wersja ma wbudowanego "flip mirrora", czy fotografujesz z  użyciem lustra - aparat "od góry"? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lukacz napisał:

Hej,  jeżeli Twój teleskop to taki jak ten https://www.bresser.de/pl/bresser-bresser-3/Teleskopy/BRESSER-Messier-Maksutov-90-1250-OTA.html to jest to mak. 

Ta wersja ma wbudowanego "flip mirrora", czy fotografujesz z  użyciem lustra - aparat "od góry"? 

 

 

Tak, to ten. Robie od tyłu (2")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2022 o 15:13, Lukacz napisał:

Zerknij czy nic nie zasłania toru optycznego, np  krawedź nie do konca opuszczonego lusterka. 

 

Wczoraj pod blokiem robiłem M51. Zdjęcie oczywiście nie piękne, ale chodzi tu bardziej o te gwiazdy. Znowu pojawiał się ten ogon. Spróbowałem zrobić taki test:

 

 

U mnie wygląda to tak jak na zdjęciach.

 

 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.03.2022 o 21:29, OBERON RD napisał:

Słabo to wygląda, wiesz już jak to wyregulować?

Cześć, odpowiadam ponad miesiąc później, bo jakoś wygasł ten temat w mojej głowie i nie sprawdzałem Astropolis. Dzisiaj zrobiłem ten test jeszcze raz, ale zamiast folii aluminiowej, użyłem karton. Wynik poniżej. Nie używałem od dawna teleksopu do gwiazd, ostatnie co robiłem to M51 spod bloku 26 marca (zdjęcie poniżej ukazuje gwiazdy jakie były na pojedynczej klatce), więc nie wiem jak na prawdę jest. Nie wiem czy tamtym razem coś źle zrobiłem, a może teraz źle? Nie wiem...

IMG_6593 a.jpg

IMG_6594 a.jpg

IMG_1815 a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.