Skocz do zawartości

Pierwsza Kamera Mono


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Dotychczas używałem ASI 533 MC-Pro, później 294 MC-Pro.

Chce kupić kamerę mono do sparowania z teleskopem WO Zenithstar 73 III.

 

Aktualnie znalazłem na giełdzie ASI 183 mm - pro.

Czy jest sens pochylić się nad tą kamera? Widzę, kiepską studnie oraz tylko 12 bit. Czy to będzie duży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, TheShackMeister napisał:

Czy jest sens pochylić się nad tą kamera? Widzę, kiepską studnie oraz tylko 12 bit. Czy to będzie duży problem?

Praktycznie wszystkie CMOSy są 12 i 14 bit, a CCD Sony wcześniej używane w kamera mimo zewnętrznego 16-bitowego ADC nigdy nie byłyby w stanie osiągnąć takiego zakresu dynamicznego. To nie jest żaden problem.

 

50 minut temu, TheShackMeister napisał:

Aktualnie znalazłem na giełdzie ASI 183 mm - pro.

Bardzo mały piksel więc jak chcesz do krótkiego refraktora to akurat ;) Tylko zwróć uwagę że matryca nie jest duża więc pole widzenia będzie mniejsze.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąskie pasmo można palić do woli, natomiast LRGB to okolice 40-90s w zależności od jakości nieba. Na dłuższych czasach (przynajmniej mi) gwiazdki wychodziły zniekształcone- być może właśnie przez studnię ale nie jestem tego pewien. Na cloudynights jest spory wątek o matrycy w tej kamerze. Jon Rista pisał że to jedna z najlepszych kamer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tex88 napisał:

Na cloudynights jest spory wątek o matrycy w tej kamerze. Jon Rista pisał że to jedna z najlepszych kamer. 

 

23 minuty temu, Maetrik napisał:

Bardzo fajna, bezproblemowa kamerka.

 

Macie jakieś porównanie do nieco droższej ASI 1600 mm - pro? Całkiem inna matryca, bardzo ciężko znaleźć bezpośrednie porównanie prócz opinii ludzi którzy mają jedno i uważają za lepsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, TheShackMeister napisał:

 

 

Macie jakieś porównanie do nieco droższej ASI 1600 mm - pro? Całkiem inna matryca, bardzo ciężko znaleźć bezpośrednie porównanie prócz opinii ludzi którzy mają jedno i uważają za lepsze.

 

Nie mam porównania, ale nie kupiłem 1600 ze względu na kalafiory na jasnych gwizdach. Przykłady :

https://www.cloudynights.com/topic/565014-new-to-narrowband-imaging-question-about-strange-pattern-in-bright-star-halo/page-3
 

Edytowane przez tex88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.