Skocz do zawartości

Łysy potworek...już prawie


wampum

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Ostanio miałem sesję balkonową z afokalem przez smartfona (no ja to ja) na Księżycu, coś tam nagrałem ale też zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć w rozdzielczości 105MPx.

Robiłem dwa podjeścia aby to posklejać i wrzucić na forum ale są duże problemy.

Mój komp ledwie co dyszy przy składaniu stacka, no ma co robić - sam stack finalny waży 246MB. Jesnak efekt finalny jest bardzo słaby, mimo że PIPP wyrównuje każde ze zdjęć ja zwykle Auto Stacckert nie radzi sobie i wyrzuca stacka z ponakładanymi krawędziami (prawdopodobnie mimo wycnetrowania każdego zdjęcia w PIPPie jest jeszcze minimalne przesuniecie rotacyjne i tutaj AS nie daje rady).

Nie wiem jak to ugryźć, bo widzę bardzo duży potencjał stacka, jednak jest jak powyżej, a podczas processingu moge tylko czekać i czekać bo komp się wiesza i nawet nie pokazuje na bierząco co i jak, np. zapisywanie stacka zajeło przynajmniej 10 minut.

Jak do tego poejść?, wywalić trackking?.

Może jakiś inny program do stackownaia (Registack w ogóle nie zadziała bo max to 6000x4000)?.

A może olać rozdzielcozść i pozmniejszać zdjęcia do jaiegoś bardziej standardowego rozmiaru?, kurdę ale w oryginale jest  mega - muszę w W PIPP i AS zmienjszyć na maxa (Zoom) aby w ogóle widać było jakąś tarczę a nie wycinek globu.

Tak przy okazji jaki plik max. można tutaj wrzucić?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wampum napisał:

Projekcja afokalna czyli przyłożenie aparatu (w tym przypadku smartfona) do okularu w wyciągu (z danym powiększeniem).

Domyślałem się ;) A jaki sprzęt? A jaka ogniskowa? Coś więcej napisz. Masz tam jakiś korektor komy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest opcja "ręcznego stackowania" w PSie". Ja tak składałem swoje pierwsze zdjęcie Księżyca, też przez teleskop, ale lustrzanką i w ognisku. Tutaj miałbyś pełną kontrolę nad tym co się dzieje na każdym kroku, ale jest trochę więcej pracy.

Tą techniką przez Synte 8" wyszło mi wtedy coś takiego:

fajnal.thumb.jpg.9d5e8b193baf95ec7dfc28e9e5ac5ce7.jpg

 

Edit. Oczywiście jeśli Tobie nie zależy na wyższej rozdzielczości, to nie zwiększasz rozmiaru obrazu tak jak na tutorialu, ale reszta zostaje taka sama.

Edytowane przez JKbooo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po stackowaniu wychodzi Ci niewiadomoco, to albo materiał się po prostu nie bardzo nadaje, albo masz nieodpowiednie ustawienia wyrównania i/lub stackowania. Albo jedno i drugie.

Ale pokaż chociaż pojedynczą klatkę, możesz ją zmniejszyć jak jest taka wielka. Albo najlepiej wrzuć to co nagrałeś gdzieś do pobrania, to zobaczymy co z tym zrobić, bo tak na sucho to wróżenie z fusów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.